Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Deep Black: Reloaded (PC)

Deep Black: Reloaded

Underwater Wars | U-Wars | Deep Black

Deep Black: Reloaded jest grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), stworzoną przez zespół deweloperski studia Biart.

Akcji | FPP | cyberpunk | FPS

Okładka Deep Black: Reloaded (PC)

producent: Biart

wydawca: Just-A-Game

Strona oficjalna

data premiery gry:

31maj2011

PC

22lis2011

PS3 X360

Underwater Wars to strzelanina FPS wyprodukowana przez moskiewską firmę Biart Studio. Gra pozwala nam na wzięcie udziału w dość niekonwencjonalnych walkach toczonych w podwodnych realiach.

Tło fabularne przenosi nas do hipotetycznych wydarzeń z początku drugiej dekady XXI wieku, kiedy to na świecie dochodzi do eskalacji konfliktów pomiędzy narodami. Wszystko zaczyna się od Tajwanu i tamtejszego referendum przegranego przez zwolenników pozostania pod jurysdykcją Chin. Nowy przywódca Państwa Środka ani myśli jednak uznawać niepodległość małej azjatyckiej wysepki. W tym samym czasie Iran ogłasza zakończenie prac nad bombą atomową, a Syria stawia ultimatum Izraelowi żądając oddania terenów utraconych w 1967 roku. Oliwy do ognia dolewa jak zawsze niespokojna Korea Północna. Po drugiej stronie barykady wiąże się koalicja Stanów Zjednoczonych, niektórych państw europejskich należących do NATO oraz Japonii.

Gracz wciela się w członka elitarnej grupy amerykańskich sił morskich przybierając postać męską lub żeńską - do wyboru. Pomimo tego, że w Underwater Wars oglądamy w boju zespół, tytuł ten skupia naszą uwagę na sterowanej postaci, zaś rozgrywkę wbrew pozorom cechuje dynamiczna akcja, a nie taktyczne manewry. Łącznie twórcy programu zaproponowali dwanaście wymagających misji, podczas których niejednokrotnie schodzimy pod wodę, aby spenetrować futurystyczne bazy, a także eksplorujemy z bronią w ręku malownicze wyspy czy nawet miasta.

Uczestnicząc w podwodnych starciach, oprócz specyficznego rynsztunku warto zwrócić uwagę na możliwość wykorzystywania specjalistycznych gadżetów pomagających przetrwać w tych niełatwych warunkach, w postaci choćby małej łodzi podwodnej. Różnorodni wrogowie (regularna armia Północnej Korei, chińscy marines, pływacy-samobójcy, islamscy bojówkarze etc.) starają się zapanować nad sytuacją z rozmysłem, podchodząc gracza np. z flanki czy też wykorzystując w walce topografię terenu.

Underwater Wars napędzany jest autorskim silnikiem biEngine, przy czym nowocześnie opracowaną grafikę wspiera system fizyczny AGEIA PsyhX. Rosyjscy programiści zadbali ponadto o to, aby środowisko reagowało na nasze poczynania, przez co wiele jego elementów da się zniszczyć. Dla wielbicieli zabawy multiplayer opracowano opcję gry wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Deep Black: Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Deep Black

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepszy)
  • 12 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Deep Black Online - nadchodzi nowa darmowa strzelanina sieciowa

wiadomość28 czerwca 2011

Rosyjskie studio Biart ogłosiło rozpoczęcie prac nad Deep Black Online, darmową strzelaninę sieciową opartą na niewydanym jeszcze tytule Deep Black.

Deep Black również na PC
Deep Black również na PC

wiadomość28 sierpnia 2010

Na początku lipca pisaliśmy, że firma 505 Games stała się wydawcą podwodnej gry akcji zatytułowanej Deep Black. Wtedy mowa była jedynie o wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, jednak teraz okazało się, że produkcja ta ukaże się również na PC.

505 Games zapowiada podwodnego shootera - Deep Black
505 Games zapowiada podwodnego shootera - Deep Black

wiadomość9 lipca 2010

Nie mieliśmy do tej pory zbyt wielu gier opartych na podwodnej eksploracji. Z bardziej znanych tytułów na myśl przychodzi mające już wiele lat na karku Ecco the Dolphin: Defender of the Future, a od tego czasu nic godnego uwagi w tym temacie raczej się nie pojawiło. Ten stan rzeczy zmienić ma Deep Black – nowa produkcja rosyjskiego Biart Studio.

Wieści ze świata (Left 4 Dead, Marvel vs Capcom 2, Dissidia: Final Fantasy) 17/07/09

wiadomość17 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: aktualizacja Left 4 Dead, Jeremy Soul autorem ścieżki dźwiękowej do U-Wars, data premiery Marvel vs Capcom 2 w wersji na PS3, debiut dema Dissidia: Final Fantasy i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09
Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09

wiadomość1 lipca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Merchants of Brooklyn zmienia tytuł, DLC do Skate 2, premiera Worms 2: Armageddon, twórcy F.E.A.R. pracują nad nową strzelaniną, dobre wyniki sprzedaży Wii Sports Resort w Japonii, wyjątkowa edycja kolekcjonerska NBA2K10 i inne. Zapraszamy do lektury.

PS3
X360
PC