Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2010, 17:25

Deep Black również na PC

Na początku lipca pisaliśmy, że firma 505 Games stała się wydawcą podwodnej gry akcji zatytułowanej Deep Black. Wtedy mowa była jedynie o wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, jednak teraz okazało się, że produkcja ta ukaże się również na PC.

Na początku lipca pisaliśmy, że firma 505 Games stała się wydawcą podwodnej gry akcji zatytułowanej Deep Black. Wtedy mowa była jedynie o wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, jednak teraz okazało się, że produkcja ta ukaże się również na PC.

Deep Black również na PC - ilustracja #1

Co ciekawe, wydawcą tej wersji ma być Just a Game i w notce prasowej nie ma żadnej wzmianki o edycjach konsolowych. Szybki rzut oka na oficjalną stronę studia Biart potwierdza, że Deep Black będzie mieć dwóch różnych wydawców, więc 505 Games zajmie się jedynie konsolowym wydaniem. Warto wspomnieć, że wersja na PC korzystać ma z dobrodziejstw DirectX 11 oraz PhysX. Co więcej, twórcy zaimplementowali dodatkowo opcję wyświetlania obrazu w 3D. Premierę zaplanowano na początek przyszłego roku.

Autorzy obiecują, że ich dzieło będzie się mogło pochwalić wciągającym scenariuszem. Wcielimy się w przywódcę elitarnej jednostki specjalnej i spróbujemy pokrzyżować szyki bezwzględnym bioterrorystom. W kolejnych misjach naszym zadaniem będzie m.in. infiltracja tajnych baz wybudowanych na dnach oceanów oraz toczenie potyczek z użyciem nowoczesnego sprzętu. Tym, co ma odróżniać Deep Black od innych strzelanin (oczywiście poza położeniem nacisku na walki pod wodą) jest obdarowanie graczy dużą swobodą w wyborze taktyki oraz uzbrojenia.

Deep Black również na PC - ilustracja #2

Kampania dla pojedynczego gracza ma obejmować 30 rozbudowanych poziomów, w których przyjdzie nam się zmierzyć z łodziami podwodnymi, sondami, cyborgami, gigantycznymi robotami oraz oczywiście także z ludźmi. Za produkcję odpowiada rosyjskie studio Biart, które specjalizuje się w grach o tematyce morskiej. Choć trzeba też dodać, że poprzednie dzieła tej ekipy, w tym Diver: Deep Water Adventures oraz Check Diver były w miarę realistycznymi symulatorami nurkowania. Postawienie na akcję oraz elementy science-fiction jest więc w dorobku tego studia czymś nowym. Było to jednak raczej dobre posunięcie, ponieważ inny projekt tego studia, czyli stawiająca na autentyzm gra Spearfishing do dnia dzisiejszego nie może znaleźć wydawcy.

Przypomnijmy na koniec, że Deep Black po raz pierwszy ujawniono światu w 2007 roku, choć wtedy projekt ten nosił tytuł Underwater Wars. Od tego czasu główne założenia pozostały bez zmian, wyraźnie usprawniono za to grafikę.

Deep Black również na PC - ilustracja #3
Deep Black również na PC - ilustracja #4