Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2010, 20:42

autor: Hed

Xbox Fun Day 2010: Co przygotowuje Microsoft w związku ze startem LIVE’a w Polsce?

Na imprezie Xbox Fun Day 2010 przedstawiono szczegóły infrastruktury polskiej wersji Xbox LIVE. Firma Microsoft zamierza uruchomić blog poświęcony usłudze, organizować rozgrywki turniejowe, stworzyć program lojalnościowy dla graczy i uruchomić akcję Play with Fame, dzięki której zagramy w gry ze sławnymi osobami. Niestety podczas imprezy nie poznaliśmy dokładnej daty startu usługi w naszym kraju.

Na imprezie Xbox Fun Day 2010 przedstawiono szczegóły infrastruktury polskiej wersji Xbox LIVE. Firma Microsoft zamierza uruchomić blog poświęcony usłudze, organizować rozgrywki turniejowe, stworzyć program lojalnościowy dla graczy i uruchomić akcję Play with Fame, dzięki której zagramy w gry ze sławnymi osobami. LIVE wystartuje w naszym kraju w listopadzie, jednak dokładna data uruchomienia usługi nie jest jeszcze znana.

LIVElog.pl będzie blogiem dedykowanym usłudze Xbox LIVE, który jest efektem współpracy firm Microsoft oraz GRY-OnLine S.A.. Na łamach strony będą pojawiały się informacje o najważniejszych wydarzeniach i grach dostępnych dla posiadaczy Xboksów 360 podłączonych do Internetu. Oprócz tego, znajdziemy na niej porady, prezentacje i wiele innych atrakcji.

Powyższy blog zostanie wzbogacony o usługę LIVE Play, czyli kalendarz, za pośrednictwem którego gracze będą mogli brać udział w wydarzeniach i umawiać się na wspólną grę. Kolejnym ważnym elementem polskiego Xbox LIVE będzie LIVE League, czyli seria turniejów z nagrodami rozgrywanych za pośrednictwem usługi. Za jakość ligi ma odpowiadać firma Cybersport.

Xbox Fun Day 2010: Co przygotowuje Microsoft w związku ze startem LIVE’a w Polsce? - ilustracja #1

Wspomniany program lojalnościowy to LIVE Club. Żeby zostać jego członkiem trzeba będzie przedstawić dowód zakupu abonamentu Gold na 3 lub 12 miesięcy. Posiadanie złotego konta jest jednocześnie warunkiem członkostwa. W zamian za uczestnictwo w klubie otrzymamy zniżki od 5 do 30% u wybranych partnerów firmy (siłownie, kluby fitness, restauracje, sklepy, itd.).

Wymienione wyżej atrakcje będą dostępne już w listopadzie – w tym miesiącu odbędzie się przykładowo pierwszy turniej (Halo: Reach), w którym do wygrania czekają pokaźne sumy (za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 3 tysięcy zł). W listopadzie ruszy też akcja Play with Fame – dzięki niej fani piłki nożnej zagrają w FIFĘ 11 z Jakubem Błaszczykowskim.

Polski Xbox LIVE zbliża się wielkimi krokami. Wraz z jej startem otrzymamy kilka pomysłów znanych z innych krajów oraz kilka nowych usług. Podczas Xbox Funday 2010 ujawniono także, że w momencie startu usługi LIVE w naszym kraju, będzie możliwa darmowa migracja dotychczasowych kont zarejestrowanych np. na Wielką Brytanię na konta zarejestrowane w Polsce.