Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Darkness Within 2: The Dark Lineage (PC)
OkładkaDarkness Within 2: The Dark Lineage (PC)

Darkness Within 2: The Dark Lineage PC

Przygodówka w klimatach horroru psychologicznego będąca kolejną częścią z serii Darkness Within. Jako policyjny detektyw Howard E.

Przygodowe | point-and-click | horror

Darkness Within 2: The Dark Lineage Premiera PC

28maja2010

pudełko PL

14października2010

producent: Zoetrope Interactive wydawca: Iceberg Interactive wydawca PL: IQ Publishing Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Darkness Within 2: The Dark Lineage

Amnesia: Mroczny Obłęd

Still Life 2

Art of Murder: Klątwa Lalkarza

Darkness Within 2: The Dark Lineage to kontynuacja przygodówki zrealizowanej w konwencji horroru i utrzymanej w mrocznym klimacie inspirowanym prozą H.P. Lovecrafta. Podobnie jak cześć pierwsza stworzona została przez niewielkie tureckie studio deweloperskie Zoetrope Interactive.

Akcja gry rozpoczyna się w miejscu, gdzie zostawiła nas In Pursuit of Loath Nolder, a więc w chwili, gdy niestabilny emocjonalnie policyjny detektyw Howard E. Loreid ucieka z Asylum. Pragnąc uwolnić się od ogarniającego go powoli szaleństwa musi stawić czoła swojej mrocznej przeszłości i jak nietrudno się domyślić naszym zadaniem jest mu w tym pomóc. W tym celu musimy odwiedzić wiele niezbyt przyjaznych miejsc, w których ożywają dawno zapomniane wspomnienia. Między innymi trafimy do tym sennej, depresyjnej mieścin Arkhamend, wiktoriańskiego domu skrywającego własne tajemnice oraz zamglonych, podziemnych tuneli i budowli.

W przeciwieństwie do pierwszej części Darkness Within, tym razem samodzielnie sterujemy poczynaniami Howarda, a rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra daje nam dużą swobodę działania i interakcji z otoczeniem - najróżniejsze obiekty możemy podnosić, przesuwać i rzucać nimi, co pomaga nam w rozwiązaniu niektórych zagadek lub po prostu dokładniejszym zbadaniu terenu. Oprócz tradycyjnych łamigłówek musimy uporać się również z bardziej wyszukanymi wyzwaniami, na przykład odczytywaniem znaczenia snów. Aby zadowolić zarówno początkujących jak i zaawansowanych graczy, twórcy przygotowali specjalny system podpowiedzi o trzech stopniach trudności.

Świat The Dark Lineage zrealizowany jest w pełnym 3D. Gra powstała na zmodyfikowanym silniku poprzedniej części i wykorzystuje technologię nVidia PhysX. Klimat grozy dodatkowo potęguje dynamiczne oświetlenie i wzbudzająca niepokój muzyka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Darkness Within 2: The Dark Lineage cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Darkness Within 2: The Dark Lineage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Darkness Within 2: The Dark Lineage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista