Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2010, 11:05

Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o wznowieniu Final Fantasy VII, nowym stylu graficznym Epic Mickey, problemach z ekranizacją Hobbita, dwóch milionach egzemplarzy iPada, a także premierze przygodówki Darkness Within 2. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o wznowieniu Final Fantasy VII, nowym stylu graficznym Epic Mickey, problemach z ekranizacją Hobbita, dwóch milionach egzemplarzy iPada, a także premierze przygodówki Darkness Within 2. Zapraszamy do lektury.

PlayStation 3

Japoński oddział Sony Computer Entertainment poinformował, że w ramach tamtejszej wersji PlayStation Network zarejestrowanych zostało pięć milionów kont. Z tej okazji SCEJ uruchomiło specjalny konkurs PSN, w którym do wygrania jest telewizor Sony Bravia 3D, a także 500 darmowych zestawów przedmiotów przeznaczonych do PlayStation Home (konkurs tylko dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni).

Final Fantasy VII

Ciągle czekacie na jakiś sygnał w sprawie wznowienia Final Fantasy VII? Najwidoczniej powinniście nieco odpuścić – według Yoshinoriego Kitase, producenta marki, opracowanie remake’u zabrałoby Square Enix 10 razy więcej czasu, aniżeli deweloping Final Fantasy XIII. Zważywszy na to, że w zaprojektowanie przygód Lightning trwało blisko 4 lata, do ukończenia prac nad nowym wydaniem FFVII doszłoby zatem w okolicach 2050 roku. Wpływ na ten fakt ma przede wszystkim objętość kultowej „siódemki”, wydanej w 1997 roku na pierwsze PlayStation.

Epic Mickey

Z nieoficjalnych informacji przedstawionych przez francuski serwis Gamekyo wynika, że przygodową grę akcji Epic Mickey czeka zmiana stylu graficznego. Według redaktorów ma nabrać więcej cech charakterystycznych dla tzw. steampunku. Zmiany powinny zostać zaprezentowane w trakcie targów E3, które rozpoczną się już 15 czerwca. Przypominamy, że nad mrocznymi przygodami Myszki Mickey pracuje studio Disney Interactive oraz Warren Spector, współtwórca pierwszego Deus Ex.

Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10 - ilustracja #1

Epic Mickey dostanie nowy, bardziej steampunkowy styl graficzny.

The Hobbit

Guillermo del Toro – reżyser mający w dorobku takie filmy, jak Hellboy 2, Labirynt Fauna oraz Blade 2zrezygnował z kręcenia filmu bazującego na powieści Hobbit, napisanej oryginalnie przez J. R. R. Tolkiena. Doszło do tego po dwóch latach wstępnych prac nad obrazem, stanowiącym w zamyśle dwuczęściowe wprowadzenie do trylogii Władcy Pierścieni, wyreżyserowanej przez Petera Jacksona. Właściwa produkcja Hobbita, który był już kilkukrotnie opóźniany (wpływ na to miała mieć wytwórnia, koncern MGM) miała wystartować w bieżącym roku.

PlayStation 3

10 czerwca firma Sony Computer Entertainment rozpocznie publikację aktualizacji do pierwszych gier, które zrobią użytek z opcji efektu stereoskopowego 3D, wspieranego przez PlayStation 3 od półtora miesiąca. Łatki za darmo otrzymają futurystyczne wyścigi WipEout HD, arcade’owa strzelanina Super Stardust HD. Trzecim tytułem będzie zręcznościówka Pain (w tym przypadku update będzie kosztować ok. 1,5 euro). Aby osiągnąć efekt 3D gracz będzie musiał również posiadać odpowiedni telewizor oraz specjalne okulary.

iPad

Od 3 kwietnia, czyli w przeciągu niespełna 60 dni, firma Apple sprzedała w Stanach Zjednoczonych dwa miliony egzemplarzy iPadów. Dla porównania, iPhone osiągnął wynik 1 miliona egzemplarzy dopiero po 74 dniach obecności na rynku USA. Jednocześnie do bazy App Store trafiło ponad 5 tysięcy aplikacji stworzonych z myślą o nowym gadżecie producenta Maców. iPad od ostatniego weekendu dostępny jest także w sprzedaży w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Szwajcarii, Japonii oraz Wielkiej Brytanii.

Pokemon

Nowe odsłony cyklu Pokemon – edycje Black oraz White – zadebiutują na japońskim rynku we wrześniu bieżącego roku, poinformowało Nintendo. Do Stanów Zjednoczonych i Europy trafią z kolei w połowie 2011 roku. Będą to najprawdopodobniej ostatnie części cyklu opracowywanego przez studio Game Freak przeznaczone na Nintendo DS. Na początku przyszłego roku do sprzedaży trafić powinna bowiem nowa konsola przenośna Nintendo – 3DS (nazwa robocza).

Darkness Within 2: The Dark Lineage

Darkness Within 2: The Dark Lineage – kontynuacja ciekawej przygodówki zrealizowanej w konwencji horroru i utrzymanej w mrocznym klimacie inspirowanym prozą H.P. Lovecrafta przez studio Zoetrope Interactive – debiutuje dzisiaj na brytyjskim oraz skandynawskim rynku. Grę można również znaleźć w ofertach serwisów dystrybucji cyfrowej (Gamersgate, Impulse oraz Adventureshop). Do polskich sklepów pudełkowa edycja Darkness Within 2 trafi w lipcu. Więcej informacji na temat produkcji znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.

Wieści ze świata (Final Fantasy VII, Epic Mickey, Darkness Within 2) 1/06/10 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w Galeriach...

Arcania: Gothic 4

F.3.A.R. X360

F.3.A.R. PS3

Call of Duty: Black Ops PC

Call of Duty: Black Ops X360

Call of Duty: Black Ops PS3

Age of Pirates: Captain Blood

Battle vs. Chess

Alien Breed Impact

L.A. Noire PS3

L.A. Noire X360

Legio

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Crackdown 2 - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge – Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Gramy w Sims 3: Kariera - Pogromca duchów Gramy!

Alien Breed Impact

Alpha Protocol: Szpiegowska gra RPG

Clash of the Titans - Behind the Game

Crackdown 2

F.3.A.R. - Paxton Fettel

Kane & Lynch 2: Dog Days - Undercover Cop

Knights Contract

LEGO Harry Potter Lata 1-4

Majin and the Forsaken Kingdom

Pure Futbol - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Singularity

Star Wars: The Old Republic - Sith Warrior

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry