Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Legio (PC)
OkładkaLegio (PC)

Legio PC

Turowa gra strategiczna będąca ciekawym połączeniem szachów i gier bitewnych. Autorzy przygotowali kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, w tym walkę przeciwko komputerowym oponentom, klasyczny dwuosobowy pojedynek PvP (Player vs Player) oraz rozbudowane turnieje (tzw.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legio Premiera PC

21maja2010

producent: ICE Game Studios AB wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Legio jest turową grą strategiczną autorstwa ICE Game Studios, stanowiącą ciekawe połączenie szachów i rozgrywki znanej z gier bitewnych. Fabuła przenosi nas do magicznej krainy Bella Lagucia, w której po śmierci legendarnego króla Theorona Błyskotliwego, jego dzieci – królewicz Lorenzo i królewna Florentia - rozpoczęły rywalizację o tron. Po wielu latach bezowocnych i wyniszczających bojów rodzeństwo zdecydowało sie zawrzeć pokój. Na jego mocy oboje sprawują władzę, a w razie niezgodnych opinii decyzja należy do zwycięzcy partii gry Legio.

Legio oferuje graczom kilka zróżnicowanych trybów rozgrywki, w tym walkę przeciwko komputerowym oponentom, klasyczny dwuosobowy pojedynek PvP (Player vs Player) oraz rozbudowane turnieje (tzw. Elimination Tournaments). Każda potyczka składa się z dwóch rozdań/bitew - jedna toczy się na moście zwodzonym pomiędzy zamkami oponentów, a druga już w obrębie jednej z twierdz. Gracz może budować swoje armie korzystając z wielu jednostek o zróżnicowanych parametrach i specjalnych zdolnościach, wśród których znaleźli się między innymi: Łucznicy, Zabójcy, Kapitanowie, Giganci, Magicy, Księża, Wojownicy oraz Warrabity (dwunożne stworzenia specjalizujące się w dalekich skokach).

Twórcy gry zadbali również o zróżnicowane animacje jednostek oraz dynamiczną oprawę muzyczną tytułu, która zmienia się adekwatnie do wydarzeń na ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe Legio: Odpowiednia dla każdego wieku.

Legio Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 Ghz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista