Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2009, 12:00

autor: Maciej Śliwiński

Szczegóły targów gamescom

Mimo że do największych europejskich targów branży elektronicznej rozrywki pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, mamy już sporo informacji dotyczących gamescom, imprezy, która przejmie schedę po Games Convention.

Mimo że do największych europejskich targów branży elektronicznej rozrywki pozostało jeszcze ponad dwa miesiące, mamy już sporo informacji dotyczących gamescom, imprezy, która przejmie schedę po Games Convention.

Szczegóły targów gamescom - ilustracja #1

Jak wynika z informacji przekazanych przez organizatorów targów gamescom, które odbędą się w Kolonii w dniach 19-23 sierpnia tego roku, swoją obecność zapowiedziało już ponad 300 wystawców z 25 krajów. Impreza zostanie zorganizowana na terenie Koelnmesse i zajmie obszar 120 000 metrów kwadratowych. W sześciu olbrzymich halach swoje najnowsze gry zaprezentują czołowi wydawcy z całego świata. Krótko po targach E3 szykuje się więc kolejne święto dla graczy, tym bardziej że swoją obecność w Kolonii potwierdziły już między innymi: Activision Blizzard, Capcom, Electronic Arts, Microsoft, Square Enix, Konami, Sony, Ubisoft czy też Namco Bandai. Firmy te, obok kilkudziesięciu innych przedstawicieli branży rozrywki elektronicznej, zaprezentują swoje produkty w sześciu olbrzymich halach. Aby ułatwić poruszanie się po tak ogromnym terenie, całość targów zostanie podzielona na specjalne strefy: lifestylową, sportową, gier akcji oraz esportową (w Kolonii odbędą się między innymi finały Mistrzostw Europy, w których realne szanse na medale mają Polacy).

Poza premierami nowych gier, prezentacjami obecnie powstających oraz zapowiedziami nowych projektów, na wszystkich amatorów wirtualnej rozrywki w Kolonii będzie czekało sporo innych atrakcji. Odbędą się między innymi otwarte mistrzostwa w modyfikowaniu komputerów. Blisko 60 twórców zaprezentuje skonstruowane samodzielnie komputery osobiste. Dodatkowo przy okazji gamescom odbędą się również targi pracy, które odwiedzić powinni wszyscy zainteresowani rozpoczęciem pracy w branży tworzącej gry wideo i będącej jednym z najszybciej rozwijających się rynków rozrywki na świecie. Na zmęczonych atrakcjami widzów będą również czekały specjalnie wyznaczone miejsca do odpoczynku, a całość uatrakcyjnią pokazy widowiskowych sportów ekstremalnych, między innymi motocrossu.

Szczegóły targów gamescom - ilustracja #2

Podczas niemieckich targów nie może również zabraknąć dyskusji na temat ochrony najmłodszych użytkowników gier wideo przed przemocą, szczególnie w obliczu ostatnich tragicznych wydarzeń w tym kraju. W tym celu zorganizowane zostanie gamesCompetence, cykl wykładów i debat mających zwiększyć wiedzę i świadomość o tematyce gier komputerowych, zarówno wśród młodych ludzi, jak i przedstawicieli mediów i świata polityki. Całość zostanie zorganizowana w hali numer 8 i podzielona na trzy strefy. W pierwszej z nich (Contents by young people for young people) odbędą się między innymi dyskusje i warsztaty z rodzicami najmłodszych odbiorców gier, mające na celu zaprezentowanie faktycznego obrazu gier wideo. Kolejna strefa będzie dedykowana przedstawicielom mediów, zostanie w niej podjęta dyskusja o kontrowersyjnych aspektach gier wideo. W ostatniej strefie odbędą się warsztaty i seminaria dotyczące sytuacji związanej z coraz brutalniejszymi grami, na które zaproszone zostały znane osobistości ze świata nauki i polityki w Niemczech.

Podczas targów odbędzie się również duża konferencja - gamescom congress – zorganizowana wspólnie przez władze landu Nadrenia Północna-Westfalia oraz organizacje zajmujące się rynkiem interaktywnej rozrywki w Niemczech. W ramach rozmaitych paneli dyskusyjnych, odczytów i prelekcji, zostaną podjęte takie tematy, jak ekonomiczne i technologiczne perspektywy rozwoju gier wideo czy przyszłość czekająca społeczność graczy. Konferencję uświetnią również wykłady profesjonalnych zawodników, którzy swoimi doświadczeniami podzielą się z przedstawicielami mediów i odwiedzającą niemieckie targi publicznością.

Szczegóły targów gamescom - ilustracja #3

Pod koniec sierpnia Kolonia stanie się również wymarzonym miejscem do prowadzenia rozmaitych rozmów biznesowych. Trzeba pamiętać, że do Niemiec przyjedzie wielu ważnych przedstawicieli branży gier wideo i to właśnie dla nich zostaną otwarte specjalne strefy umieszczone w halach numer 4 i 5, gdzie w spokoju będą mogli snuć plany na przyszłość i zawierać nowe umowy. Z informacji organizatorów targów wynika, że strefa biznesowa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wszystkich wystawców.

Całość imprezy uświetnią również występy znanych muzyków i zespołów tanecznych. W sobotę, 22 sierpnia odbędzie się między innymi koncert na którym wystąpią takie gwiazdy muzyki klubowej, jak: David Guetta, DJ Hell, Axwell oraz Lexi & K-Paul. Trzy dni wcześniej, z okazji otwarcia targów zagra jeden z najbardziej znanych niemieckich zespołów - Die Toten Hosen.

Ostatnia aktualizacja: 2009-06-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry