Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elemental: War of Magic (PC)
OkładkaElemental: War of Magic (PC)

Elemental: War of Magic PC

Turowa gra strategiczna osadzona w realiach fantasy, autorstwa Stardock Studios. Stajemy po stronie jednej z 12 frakcji i dowodzimy królestwem. W grze spotkamy setki magicznych postaci, przedmiotów, zaklęć i miejsc.

Strategiczne | fantasy | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elemental: War of Magic Premiera PC

24sierpnia2010

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Elemental: War of Magic to turowa gra strategiczna rozgrywana w fikcyjnym świecie fantasy, pełnym magii i fantastycznych postaci. Producent i wydawca tego tytułu, firma Stardock Studios, znany jest chociażby z kosmicznej serii Galactic Civilizations oraz dwóch części The Political Machine. Ponadto firma wydała kilka ciekawych tytułów, jak np. Sins of a Solar Empire.

Elemental przenosi nas do wykreowanego przez twórców wymyślonego uniwersum fantastycznego, w którym prócz starożytnych wierzeń spotykamy się także z potężną magią. Wcielamy się w wyjątkową postać w królestwie – osobę, która jako jedyna potrafi wykorzystywać magię zaklętą w rozsianych po świecie odłamkach, będących pozostałościami po potężnym kataklizmie. Innymi królestwami dowodzą podobne wybitnie uzdolnione jednostki, dążące także do ustanowienia swojej władzy. Możemy stanąć po stronie jednej z 12 frakcji podzielonych na dwie rasy: dobrych ludzi oraz złych upadłych („ulepszona” okrutna wersja ludzi). Prócz tego, świat gry pełen jest rozmaitych bestii (między innymi smoki).

Naszym zadaniem jest dowodzenie królestwem i rozszerzanie własnych włości. Aby tego dokonać możemy wykorzystywać zarówno konwencjonalną siłę wojskową, przewagę technologiczną, czy umiejętności dyplomatyczne, ale również potęgę czarów i doświadczenie nabyte w trakcie odbytych przygód. Możemy więc polepszać naszą infrastrukturę i potęgę przez budowę nowych miast, lub zwiększać potencjał naszych kilku bohaterów, eksplorując podziemia oraz doskonaląc czary. Zwyciężyć można na wiele sposobów: podbijając wrogów, zakładając sojusz dyplomatyczny, uzyskując przewagę magiczną, lub wykonując główne zadanie fabularne.

Pod względem wizualnym tytuł prezentuje się naprawdę ładnie, oferując oryginalną i przyjemną dla oka stylistykę. Całość wygląda jak ręcznie namalowana, jednak za grą stoi mocny silnik graficzny, który dodatkowo dopuszcza dość twórcze podejście gracza do wyglądu świata. Nie dość, że poszczególne elementy mapy generowane są losowo, to możemy także w znacznym stopniu modyfikować zawartość wirtualnego środowiska. Zmiana wyglądu budynków i jednostek, nowe nazwy geograficzne dla lasów oraz gór, nie są tutaj żadnym problemem. Nasze modyfikacje możemy także upublicznić na specjalnych serwerach, dzieląc się własną twórczością z innymi graczami.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elemental: War of Magic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Elemental: War of Magic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7