Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Elemental: War of Magic (PC)

Elemental: War of Magic PC

Turowa gra strategiczna osadzona w realiach fantasy, autorstwa Stardock Studios. Stajemy po stronie jednej z 12 frakcji i dowodzimy królestwem. W grze spotkamy setki magicznych postaci, przedmiotów, zaklęć i miejsc.

Strategiczne | fantasy | turowe

PC Windows
Okładka Elemental: War of Magic (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24sierpnia2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elemental: War of Magic to turowa gra strategiczna rozgrywana w fikcyjnym świecie fantasy, pełnym magii i fantastycznych postaci. Producent i wydawca tego tytułu, firma Stardock Studios, znany jest chociażby z kosmicznej serii Galactic Civilizations oraz dwóch części The Political Machine. Ponadto firma wydała kilka ciekawych tytułów, jak np. Sins of a Solar Empire.

Elemental przenosi nas do wykreowanego przez twórców wymyślonego uniwersum fantastycznego, w którym prócz starożytnych wierzeń spotykamy się także z potężną magią. Wcielamy się w wyjątkową postać w królestwie – osobę, która jako jedyna potrafi wykorzystywać magię zaklętą w rozsianych po świecie odłamkach, będących pozostałościami po potężnym kataklizmie. Innymi królestwami dowodzą podobne wybitnie uzdolnione jednostki, dążące także do ustanowienia swojej władzy. Możemy stanąć po stronie jednej z 12 frakcji podzielonych na dwie rasy: dobrych ludzi oraz złych upadłych („ulepszona” okrutna wersja ludzi). Prócz tego, świat gry pełen jest rozmaitych bestii (między innymi smoki).

Naszym zadaniem jest dowodzenie królestwem i rozszerzanie własnych włości. Aby tego dokonać możemy wykorzystywać zarówno konwencjonalną siłę wojskową, przewagę technologiczną, czy umiejętności dyplomatyczne, ale również potęgę czarów i doświadczenie nabyte w trakcie odbytych przygód. Możemy więc polepszać naszą infrastrukturę i potęgę przez budowę nowych miast, lub zwiększać potencjał naszych kilku bohaterów, eksplorując podziemia oraz doskonaląc czary. Zwyciężyć można na wiele sposobów: podbijając wrogów, zakładając sojusz dyplomatyczny, uzyskując przewagę magiczną, lub wykonując główne zadanie fabularne.

Pod względem wizualnym tytuł prezentuje się naprawdę ładnie, oferując oryginalną i przyjemną dla oka stylistykę. Całość wygląda jak ręcznie namalowana, jednak za grą stoi mocny silnik graficzny, który dodatkowo dopuszcza dość twórcze podejście gracza do wyglądu świata. Nie dość, że poszczególne elementy mapy generowane są losowo, to możemy także w znacznym stopniu modyfikować zawartość wirtualnego środowiska. Zmiana wyglądu budynków i jednostek, nowe nazwy geograficzne dla lasów oraz gór, nie są tutaj żadnym problemem. Nasze modyfikacje możemy także upublicznić na specjalnych serwerach, dzieląc się własną twórczością z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 126 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Elemental: War of Magic

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Elemental: War of Magic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7

Soulcatcher Ekspert 14 września 2010

Premiera Elemental: War of Magic odbyła się w atmosferze skandalu. Błędy logiczne i techniczne w produkcie, zwolnienia pracowników firmy Stardock odpowiedzialnych za produkcję gry i mocna irytacja fanów na formach internetowych.

2.5
Zapowiedziano dodatek Elemental: Fallen Enchantress – Legendary Heroes
Zapowiedziano dodatek Elemental: Fallen Enchantress – Legendary Heroes

wiadomość6 lutego 2013

Studio Stardock zapowiedziało samodzielne rozszerzenie Elemental: Fallen Enchantress – Legendary Heroes. Wprowadzi ono duże zmiany w systemie werbowania oraz rozwijania Czempionów i zaoferuje wiele nowych zaklęć oraz umiejętności. Odświeżona zostanie również oprawa graficzna.

Wieści ze świata (Dragon Age, Elemental: War of Magic, Test Drive Unlimited 2) 28/07/11

wiadomość28 lipca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o kontynuacji Burn, Zombie, Burn!, sukcesie Humble Indie Bundle #3, łatce 1.3 do Elemental: War of Magic, a także wynikach finansowych Capcom. Zapraszamy do lektury.

Stardock - podsumowanie roku ubiegłego i plany na przyszłość

wiadomość23 lutego 2011

Stardock Corporation – wydawca gier i właściciel platformy dystrybucji elektronicznej Impulse, udostępnił spory raport na temat obecnych produktów, przyszłych planów, a także oceny firmy przez konsumentów. Lektura jest dosyć ciekawa, pełna zapowiedzi, wykresów, odrobiny poklepywania się po plecach, ale też samokrytyki.

Dodatek do Elemental: War of Magic oddzielnym produktem
Dodatek do Elemental: War of Magic oddzielnym produktem

wiadomość17 stycznia 2011

Zapowiedziany przed kilkoma dniami dodatek do strategii Elemental: War of Magic będzie czymś więcej, niż tylko rozszerzeniem podstawowej wersji gry. Twórcy kontrowersyjnej (bo borykającej się ze sporą liczbą błędów) produkcji zdradzili nieco więcej na temat swojego nadchodzącego dzieła.

Zapowiedziano pierwszy dodatek do Elemental: War of Magic
Zapowiedziano pierwszy dodatek do Elemental: War of Magic

wiadomość12 stycznia 2011

Wizja finansowych strat nie zniechęca twórców strategii Elemental: War of Magic do kontynuowania prac, mających na celu usprawnienie ich dzieła. I nie chodzi tu jedynie o łatki i aktualizacje, ale również obszerne rozszerzenia. Pierwsze z nich – Elemental: Fallen Enchantress – zostało właśnie oficjalnie zapowiedziane, a do jego premiery dojdzie latem tego roku.