Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS1
Okładka Sid Meier's Civilization II (PC)
OkładkaSid Meier's Civilization II (PC)

Sid Meier's Civilization II

Kontynuacja niezwykle udanej strategicznej gry turowej Sid Meier’s Civilization, którą wielu uznaje za początek współcześnie rozumianego gatunku 4X.

Strategiczne | turowe | 4X | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier's Civilization II Premiera

30cze1996

PC

30sty1999

PS1

producent: MicroProse wydawca: MicroProse Strona oficjalna

Gry podobne do Sid Meier's Civilization II

Sid Meier's Civilization V

Sid Meier's Civilization IV

Age of Empires

Sid Meier’s Civilization 2 to turowa gra strategiczna stworzona przez Microprose, która stanowi kontynuację hitu z 1991 roku. Produkcja pozwala wcielić się w przywódcę tytułowej cywilizacji, który prowadzi ją ku dobrobytowi na przełomie kolejnych wieków i tysiącleci.

Mechanika

Civilization 2 rozwija wszystkie elementy poprzednika, zapewniając graczom jeszcze większą kontrolę nad rozwojem swojej nacji. W dwójce równie ważne jest rozwijanie armii i technologii zbrojeniowych, co prowadzenie skutecznych działań dyplomatycznych oraz efektywne zarządzanie gospodarką i dbanie o zadowolenie mieszkańców swojego imperium.

Dzieło Microprose pozwala przejąć kontrolę nad jedną z kilku nacji, wśród których znaleźli się Grecy, Rzymianie, Amerykanie, Rosjanie, Wikingowie, Japończycy, Aztekowie czy Mongołowie. W trakcie rozgrywki gracze muszą dbać o jej rozwój, startując z poziomu niewielkiej prehistorycznej wioski. Rywalizacja o panowanie nad światem z konkurentami trwa do 2020 roku lub momentu, w którym któraś ze stron stworzy kolonialny statek kosmiczny i dotrze do układu gwiezdnego Alfa Centauri. Zwycięzcę określa wynik punktowy wyliczany na bazie liczby postawionych cudów, dni pokoju czy zadowolonych mieszkańców. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po dokonaniu podsumowania przez grę, kontynuować zabawę dalej, bez ograniczeń czasowych.

W Civilization 2 twórcy wprowadzili szereg nowości oraz usprawnień. Kamera pokazuje akcję w rzucie izometrycznym, a interfejs został dopracowany pod kątem wygodniejszego dostępu do ważnych informacji. Autorzy pokusili się również o dodanie nowych jednostek i budynków, a także wprowadzenie modyfikacji w atrybutach niektórych znanych z oryginału. Interesującym rozwiązaniem jest także Wysoka Rada, która pełni funkcję doradczą – specjalizujący się w różnych kwestiach eksperci służą wiedzą graczowi, często kłócąc się ze sobą, co dodaje grze elementu humorystycznego.

Kwestie techniczne

Civilization 2 cechuje prosta, utrzymana w nieco kreskówkowej stylistyce oprawa graficzna. Tytuł wyróżniają przygotowane przez twórców animacje prezentujące każdy z dostępnych cudów świata. Na potrzeby gry nagrano także wiele minut wystąpień członków Wysokiej Rady w formie wstawek FMV.

Ostatnia modyfikacja 14 maja 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 2217 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sid Meier's Civilization II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sid Meier's Civilization II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 16 MB RAM
PC
PS1