Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2011, 15:15

autor: Szymon Liebert

Powstaje gra MMO z serii Civilization

Powstaje gra Civilization Online, czyli sieciowa wersja popularnej serii Sida Meiera. Produkcja jest tworzona przez studio XLGames, założone przez Jake’a Songa, legendarnego producenta MMORPG, który dał światu takie hity jak Lineage.

Azjatyckie studio XLGames pracuje nad grą MMO z serii Civilization, którą od lat tworzy i rozwija z powodzeniem Sid Meier. Szczegóły projektu są na razie nieznane, ale wiemy, że producent energicznie poszukuje pracowników. To kolejna alternatywna odsłona popularnej „cywilizacji”, po ogłoszonej niedawno grze na Facebooka.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o umowie podpisanej przez XLGames z firmą Take-Two Interactive, dotyczącej stworzenia wersji MMO jednej z marek wydawcy. Azjatyckie serwisy potwierdzają, że jest nią właśnie Civilization Online.

Powstaje gra MMO z serii Civilization - ilustracja #1

Na razie nie znamy żadnych informacji na temat gry, oprócz tego, że producent najwyraźniej poszukuje ludzi, którzy pomogą go zrealizować. Trudno powiedzieć czy sama gra będzie skierowana na międzynarodowe rynki.

Studio XLGames pracuje obecnie także nad innym projektem – MMORPG o nazwie ArcheAge, który korzysta z silnika CryENGINE 3. Współzałożycielem dewelopera jest Jake Song, czyli człowiek odpowiedzialny za takie tytuły jak Lineage i wieloletni pracownik firmy NCSoft.