Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization III: Complete (PC)

Civilization III: Złota Edycja PC

Sid Meier's Civilization III: Complete

Sid Meier’s Civilization III: Złota edycja to zbiorcze wydanie turowej strategii Sid Meier’s Civilization III i obu dodatków do niej: Play the World i Conquests.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | pakiet | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Sid Meier's Civilization III: Complete (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14września2004

8grudnia2006

pudełko PL

„Civilization III: Złota edycja” (na rynkach zachodnich wydana jako "Civilization III: Complete”) to specjalna edycja kolekcjonerska wszystkich gier z serii „Civilization III”. W skład omawianego zestawu wchodzi podstawowa wersja gry oraz dwa jej dodatki – „Play the World” i „Conquests”.

Sid Meier's Civilization III to trzecia odsłona najpopularniejszej na świecie gry strategicznej, w której ponownie mamy okazję stworzyć największą cywilizację na Ziemi, przyćmiewając swą potęgą inne kultury. Dowódcy wojsk wraz z kolejnymi walkami zdobywają doświadczenie, dzięki czemu ich umiejętności walki wzrastają. Dwupoziomowa dyplomacja pozwala zaawansowanym graczom wykorzystywać wszystkie możliwości stosunków międzynarodowych. Dodatkowym atutem jest możliwość handlu złotem, wynalazkami, sojuszami, mapami, miastami, jednostkami i dobrami naturalnymi.

Sid Meier's Civilization III: Play the World jest pierwszym dodatkiem do tej sławnej strategii turowej. Główny nacisk położony w tym przypadku został na aspekt rozgrywki wieloosobowej (zarówno w sieci lokalnej jak i w Internecie). „Play the World” umożliwia toczenie bojów z przyjaciółmi w kilku trybach, takich jak: Elimination, Domination, Regicide lub King of the Mountain.

Sid Meier's Civilization III: Conquests to drugi i ostatni dodatek do trzeciej części „Cywilizacji”. W każdej z ośmiu kampanii przygotowanych przez autorów, obejmujemy pieczę nad jedną z ośmiu nowych, potężnych cywilizacji (m.in. Sumeryjczycy i Majowie). „Conquests” stoi pod znakiem zmian i ulepszeń – w środku znajdziemy nowe cuda świata (Statua Zeusa), nowe elementy terenu, nowe surowce (tytoń, egzotyczne ptaki, itp.), nowe katastrofy i klęski żywiołowe (erupcje wulkanów), nowe budynki i ulepszenia miast, nowe opcje dyplomatyczne czy też nowe typy rządów (np. Islamski Sułtanat). Udoskonalony został również edytor map i scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 151 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Gry podobne do Civilization III: Złota Edycja

Wymagania wiekowe Sid Meier's Civilization III: Complete

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Civilization III: Złota Edycja

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, karta grafiki 4 MB, 1.5 GB HDD
Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja udostępniona za darmo
Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja udostępniona za darmo

wiadomość19 października 2017

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników serii Sid Meier’s Civilization – jej trzecią odsłonę aktualnie można bowiem zdobyć za darmo. Warto jednak się pospieszyć, gdyż oferta jest ograniczona czasowo.

Powstaje gra MMO z serii Civilization

wiadomość24 lipca 2011

Powstaje gra Civilization Online, czyli sieciowa wersja popularnej serii Sida Meiera. Produkcja jest tworzona przez studio XLGames, założone przez Jake’a Songa, legendarnego producenta MMORPG, który dał światu takie hity jak Lineage.

Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy
Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy

wiadomość2 lutego 2010

Spora grupa fanów gier facebookowych, którym przejadło się życie rolnika i mają ochotę zamienić Farmville na coś z większą ikrą z radością przywitała wieści o Civilization Network, czyli nowym wcieleniu legendarnej serii autorstwa Sida Meiera. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy wystartuje beta tego projektu.

Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook
Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook

wiadomość22 października 2009

Ogromna popularność serwisów społecznościowych pobudza twórców gier do niecodziennych działań. Sid Meier, legendarny projektant gier komputerowych, znany szczególnie z wybitnej serii Civilization, zapowiedział nową odsłonę tej serii przeznaczoną specjalnie dla… Facebooka.

Steam: gigantyczny pakiet gier 2K, Fallout 3 za pół ceny, Trine w przedsprzedaży
Steam: gigantyczny pakiet gier 2K, Fallout 3 za pół ceny, Trine w przedsprzedaży

wiadomość3 lipca 2009

Firma 2K Games ogłosiła olbrzymi pakiet swoich gier dostępnych na Steamie. W sumie za mniej więcej 60 euro otrzymujemy więc 20 różnych tytułów, które normalnie kosztowałyby ponad 220 euro. Takie promocje zdarzają się bardzo rzadko. To nie wszystko, co system dystrybucji Valve ma do zaoferowania na najbliższe dni. Za pół ceny można kupić jedną z głośniejszych gier RPG ubiegłego roku – Fallouta 3.