Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Call to Power II (PC)
OkładkaCall to Power II (PC)

Call to Power II PC

Druga odsłona cyklu turowych strategii stanowiących odpowiedź firmy Activision na serię Sid Meier’s Civilization. Naszym zadaniem jest podbój świata i stworzenie największego imperium w historii.

Strategiczne | turowe

Call to Power II Premiera PC

15listopada2000

pudełko PL

28lutego2001

producent: Activision Blizzard wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Druga edycja strategii turowej, z konkurencyjnej dla Sid Meier’s Civilization serii, w której rozwijamy wybrana populację ludzką podejmując wszelkie decyzje dotyczące dziedzin wojskowości, ekonomii, nauki czy kultury. Naszym celem jest stworzenie największego imperium świata. Na jego realizację mamy... 6300 lat, od prehistorii aż po odległą przyszłość, znaną wyłącznie z fantastyki naukowej.

Będziemy musieli zarządzać wzrostem miast, odkrywać nowe tereny oraz wydobywać złoża surowców potrzebnych do funkcjonowania państwa. Nowe sposoby zarządzania pozwalają na kontrolę sytuacji produkcji i ekonomii w każdym z miast z osobna, lub pozostawienie tych decyzji ministrom i doradcom, dzięki czemu można skoncentrować się na najpilniejszych sprawach dotyczących imperium.

Nowy sposób prowadzenia rozmów dyplomatycznych pozwala na wysłanie propozycji oraz negocjowanie kontrpropozycji z innymi państwami, na które można reagować przyjacielsko lub wrogo. Dodano również kilka innych opcji wykorzystywanych w dyplomacji, chociażby takich jak Borders, pomagający w określeniu sytuacji geopolitycznej. Gotowe scenariusze pozwalają na rozegranie niektórych największych historycznych bitew, a dołączony edytor umożliwia stworzenie własnych.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 253 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Call to Power II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Call to Power II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 32MB RAM