Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 19 października 2017, 21:37

autor: Vergil

Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja udostępniona za darmo

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników serii Sid Meier’s Civilization – jej trzecią odsłonę aktualnie można bowiem zdobyć za darmo. Warto jednak się pospieszyć, gdyż oferta jest ograniczona czasowo.

Seria Sid Meier’s Civilization to bez wątpienia prawdziwe magnum opus Sida Meiera – kolejne odsłony tego legendarnego wręcz cyklu od lat święcą triumfy popularności na całym świecie. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z jej trzecią częścią bądź po prostu planowaliście sobie ją przypomnieć, mamy dla Was doskonałą wiadomość – kompletna edycja gry została udostępniona za darmo w sklepie Humble Store, a promocja ma potrwać przez najbliższe 48 godzin.

Co należy zrobić, by otrzymać własną kopię Sid Meier's Civilization III: Złota Edycja? Cóż, jak to bywa w Humble Store, sprawa jest prosta – wystarczy udać się pod ten adres i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Całość sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć. Warto odnotować, że w ten sposób zapewnicie sobie dostęp nie tylko do podstawowej wersji gry – Złota Edycja zawiera również zawartość wprowadzoną w rozszerzeniu Sid Meier's Civilization III: Conquests, czyli szereg dodatkowych cywilizacji i scenariuszy. Szkoda tylko, że jak można wyczytać choćby w Humble Store, zabawa z innymi graczami przez Internet nie jest już możliwia – nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zmierzyć się ze znajomymi za pośrednictwem sieci lokalnej.

Możliwość samodzielnego poprowadzenia do boju jednej z tytułowych cywilizacji od lat działa na wyobraźnię graczy z całego świata. - Sid Meier’s Civilization III: Złota Edycja udostępniona za darmo - wiadomość - 2017-10-19
Możliwość samodzielnego poprowadzenia do boju jednej z tytułowych cywilizacji od lat działa na wyobraźnię graczy z całego świata.

Oryginalne Sid Meier's Civilization III zadebiutowało niemal szesnaście lat temu – produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów i graczy, o czym świadczą na przykład bardzo pozytywne opinie na Steamie. W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu omawiany tytuł mógł się pochwalić przede wszystkim odmienionym interfejsem, a także kilkoma zmianami w mechanice rozgrywki, na czele z wprowadzeniem do zmagań dowódców armii, gromadzących doświadczenie w toku postępów, a także surowców strategicznych, występujących w ściśle określonych miejscach. Dla porządku należy też dodać, że oprawa graficzna tej produkcji wcale nie zestarzała się tak bardzo, jak mogłoby się wydawać; w ramach ciekawostki warto wspomnieć też o tym, że sam Sid Meier nie był bezpośrednio zaangażowany w projekt, pełniąc jedynie rolę dyrektora kreatywnego – w roli głównych projektantów obsadzono Jeffa Briggsa i Sorena Johnsona.