Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2017, 08:06

autor: Vergil

Darmowy tydzień z Warhammer: The End Times - Vermintide

Nie lada gratka nie tylko dla miłośników uniwersum Warhammer Fantasy. Pierwszą odsłonę cyklu Warhammer: The End Times - Vermintide można obecnie sprawdzić za darmo na Steamie, a co więcej – tytuł doczekał się solidnej przeceny.

Dzień rozpoczynamy od doskonałej wiadomości dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem zakupu Warhammer: The End Times - Vermintide, aczkolwiek przed wyłożeniem gotówki chcieliby organoleptycznie sprawdzić tę produkcję. Studio Fatshark zdecydowało się bowiem na organizację tak zwanego darmowego tygodnia, w ramach którego każdy może sprawdzić ten tytuł w akcji. Od momentu, w którym pisane są te słowa, do zakończenia promocji pozostało sześć dni – by przenieść się do mrocznego świata Warhammer Fantasy, wystarczy udać się pod ten adres i kliknąć w przycisk „Zagraj”. Proste, prawda? Na tym jednak akcja się nie kończy – otóż do 26 października można nabyć ten tytuł w cenie niższej o 75%; aktualnie omawiana produkcja jest dostępna w cenie 7 euro, co w przeliczeniu powinno zaowocować kwotą nie większą niż 30 złotych.

Dobry szczur to martwy szczur. Jako ciekawostkę warto odnotować, że Skaveni pachną nieco lepiej, gdy płoną. - Darmowy tydzień z Warhammer: The End Times - Vermintide - wiadomość - 2017-10-20
Dobry szczur to martwy szczur. Jako ciekawostkę warto odnotować, że Skaveni pachną nieco lepiej, gdy płoną.

Warhammer: The End Times - Vermintide to swego rodzaju wariacja na temat Left 4 Dead, której akcję osadzono w uniwersum Warhammera. W trakcie zabawy gracze formują czteroosobowe drużyny, których zadaniem jest przebijanie się przez kolejne sektory miasta Ubersreik i odbijanie ich z rąk(?) szczuropodobnych Skavenów. Dla porządku należy dodać, że prowadzeni do boju bohaterowie reprezentują pięć klas i odznaczają się zróżnicowanymi umiejętnościami. W związku z powyższym sukces zapewnia tutaj ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu i sprawne żonglowanie ich zdolnościami. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem – świadczą o tym bardzo pozytywne opinie na Steamie, a także oceny przyznawane przez recenzentów, których średnia dla pecetowej wersji gry wynosi 79% (według serwisu Metacritic).

Deweloperzy ze studia Fatshark doskonale wiedzą co robią, decydując się na taki krok. W ten sposób bowiem pozwalają nowym w temacie graczom przygotować się na nadejście Warhammer: Vermintide 2, którego premierę przewidziano na pierwszy kwartał 2018 roku. Nawet jeśli po sprawdzeniu za darmo tego tytułu dana osoba nie zdecyduje się na jego zakup, istnieje przecież całkiem spore prawdopodobieństwo, że rozgrywka spodoba jej się na tyle, iż sypnie groszem na powstającą właśnie kontynuację.