Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCXONE
Okładka Warhammer: The End Times - Vermintide (PS4)

Warhammer: The End Times - Vermintide

Osadzona w uniwersum Warhammera kooperacyjna gra sieciowa, za której powstanie odpowiada studio Fatshark, znane za sprawą takich gier, jak War of the Roses/Vikings czy Escape Dead Island.

Akcji | FPP | fantasy | survival horror | multiplayer | kooperacja | Warhammer | strzelanki

Okładka Warhammer: The End Times - Vermintide (PS4)

data premiery gry:

23paź2015

PC

4paź2016

XONE PS4

Warhammer: The End Times – Vermintide to sieciowa gra kooperacyjna rozgrywana w uniwersum Warhammera. Gracze tworzą czteroosobową drużynę i wspólnie próbują przebić się przez hordy szczuropodobnych Skavenów. Za stworzenie gry w wersji na PC, PS4 i XONE odpowiada studio Fatshark, znane m.in. z Escape Dead Island oraz War of the Vikings.

Akcja gry toczy się w mieście Ubersreik oraz jego okolicach. Niegdyś piękna metropolia została niemal w całości opanowana przez Skavenów i przekształcona w posępną strefę, przypominającą najgorsze kanały. Zadaniem zespołu graczy jest oczywiście odbicie lokacji z rąk szczurów, czemu służyć ma wykonywanie kolejnych misji.

W skład drużyny wybawicieli przysłanych na miejsce przez Imperium, wchodzą cztery postacie reprezentujące jedną z pięciu dostępnych klas – m.in. łowcę walczącego przy pomocy pistoletów oraz sztyletów czy maga, specjalizującego się w ognistych czarach. Każdy z herosów ma własne motywy oraz historię, którą poznajemy podczas dialogów w trakcie rozgrywki.

Przeciwnicy na których natrafimy podczas wykonywania misji różnią się nie tylko wyglądem, ale także rozmiarami. Specjalne jednostki Skavenów posiadają także specjalne ataki oraz umiejętności, np. przyciągnięcie bohatera w kierunku atakującej hordy. Pokonani wrogowie zostawiają po sobie ekwipunek, który można zebrać i aktywnie wykorzystywać w kolejnych potyczkach.

Gra w wersji na platformę PC, PS4 i XONE przedstawiona jest w perspektywie pierwszoosobowej, zaś sama oprawa graficzna cechuje się ciemną i mroczną kolorystyką, budującą klimat grozy. Produkcja w dużej mierze nawiązuje do serii Left 4 Dead, choć oferuje kilka nowych mechanik, takich jak interesujący system zdobywania i ulepszania ekwipunku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 336 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Gry podobne do Warhammer: The End Times - Vermintide

Klasyfikacja PEGI Warhammer: The End Times - Vermintide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warhammer: The End Times - Vermintide

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q9500 2.83 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • karta grafiki 1 GB Geforce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790K 4.0 GHz/AMD FX-9590 4.7 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB Geforce GTX 770/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 30 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Warhammer: The End Times - Vermintide - Left 4 Dead ze szczurami
Recenzja gry Warhammer: The End Times - Vermintide - Left 4 Dead ze szczurami

Recenzja 3 listopada 2015, 13:51

Zanim jednak przejdę do systemu nagród, jeszcze krótko o poziomach trudności, bo to one w największej mierze wpływają na to, jaki ekwipunek otrzymujemy w przypadku zwycięstwa. Twórcy oddali do naszej dyspozycji łącznie pięć zróżnicowanych typów wyzwań, ale nawet na najniższym levelu pewne sekcje sprawiają poważny problem. Im wyższy poziom, tym więcej obrażeń otrzymujemy, a nasi przeciwnicy są znacznie bardziej wytrzymali i do zabicia najsłabszych z nich często potrzeba przynajmniej kilku ciosów. Niestety, wyższa trudność nie przekłada się na wyższą inteligencję. Oczywiście każdy, kto ma chociaż minimalne pojęcie o Starym Świecie, wie, że Skaveni nie należą do najbystrzejszych jegomościów, niemniej nieustanne bezmyślne bieganie przed siebie pozostawia pewien niesmak. Wystarczy po prostu ustawić się w dobrym miejscu całą grupą i w nieskończoność klikać myszką. Dobrze, że chociaż każdym orężem wymachuje się przyjemnie, ale gdyby ktoś dodatkowo próbował nas flankować, gra z pewnością by zyskała i nie wydawała się chwilami monotonna.

PS4
PC
XONE