Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2017, 10:14

Warhammer: End Times – Vermintide sprzedało się w ponad 2 mln egzemplarzy

Zespół Fatshark poinformował, że sprzedaż kooperacyjnej gry akcji Warhammer: End Times – Vermintide przekroczyła dwa miliony egzemplarzy.

Gra okazała się sporym sukcesem dla studia Fatshark. - Warhammer: End Times – Vermintide sprzedało się w ponad 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-12-22
Gra okazała się sporym sukcesem dla studia Fatshark.
WARHAMMER: END TIMES - VERMINTIDE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Fatshark
  2. Wydawca: Fatshark
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: październik 2015 roku.
  6. Data premiery na konsolach: październik 2016 roku.

Szwedzkie studio Fatshark ma powody do zadowolenia. Zespół właśnie pochwalił się, że sprzedaż gry Warhammer: End Times - Vermintide przekroczyła dwa miliony egzemplarzy. Na tę liczbę złożyły się wyniki wypuszczonej w październiku 2015 roku wersji pecetowej oraz opublikowanych rok później wydań konsolowych.

Fatshark to studio niezależne, więc przekroczenie progu dwóch milionów egzemplarzy jest dużym osiągnięciem. Niestety, nie wiemy dokładnie jak gra poradziła sobie na poszczególnych platformach sprzętowych. Zazwyczaj pomocny w takich sytuacjach serwis Steamspy tym razem nie daje odpowiedzi na to pytanie. Podaje on, że 1,363 mln użytkowników Steam jest posiadaczami Warhammer: End Times - Vermintide, ale te liczby niewiele nam mówią, gdyż w zeszłym roku autorzy zorganizowali darmowy weekend z grą.

Przypomnijmy, że obecnie autorzy pracują nad kontynuacją, zatytułowaną Warhammer: Vermintide 2. Gra początkowo została zapowiedziana wyłącznie na PC, ale kilka dni temu twórcy ogłosili, że zmierza również na konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić w przyszłym roku.

W porównaniu z pierwszą częścią Warhammer: Vermintide 2 ma zaoferować m.in. pełne wsparcie dla modyfikacji. Fanom udało się opracować kilka ciekawych modów do „jedynki”, ale musieli radzić sobie sami, a teraz dostaną oficjalne wsparcie od deweloperów oraz łatwe w użyciu narzędzia.

Warto na koniec dodać, że studio Fatshark obiecało, że w Warhammer: Vermintide 2 nie uświadczymy żadnych lootboksów. Deweloperzy uważają bowiem, że zdobywanie przedmiotów w grze powinno być nagrodą za rozgrywkę, a nie za wydawanie prawdziwych pieniędzy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Warhammer: The End Times - Vermintide - Left 4 Dead ze szczurami