Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2017, 18:19

autor: Góral

Warhammer Vermintide 2 ukaże się też na konsolach PS4 i XOne

Studio Fatshark poinformowało, że gra Warhammer: Vermintide 2 ukaże się nie tylko na PC-tach, ale też na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Warhammer: Vermintide 2 spali Wasze konsole… choć może lepiej nie. - Warhammer Vermintide 2 ukaże się na konsolach - wiadomość - 2017-12-19
Warhammer: Vermintide 2 spali Wasze konsole… choć może lepiej nie.
Warhammer: Vermintide 2 w skrócie:
  • pierwszoosobowa gra akcji od studia Fatshark;
  • ukaże się w 2018 roku na konsolach PS4 i XOne oraz PC-tach;
  • przed premierą odbędą się beta-testy.

Zapowiedziane w sierpniu bieżącego roku dla komputerów osobistych Warhammer: Vermintide 2 ukaże się także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One – poinformowało studio Fatshark. Przy okazji rozpoczęto też zapisy do beta-testów produkcji. Jeżeli chcecie wziąć w nich udział i bawicie się na sprzęcie firmy Sony, to chęć udziału wyrazicie w tym miejscu. Natomiast jeśli należycie do grona właścicieli maszyny Microsoftu, to udajcie się tutaj. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie wystartują testy, ale deweloperzy celują w marzec albo kwiecień przyszłego roku. Ponadto na głównej stronie produkcji zapiszecie się także do PC-towej bety.

Dzisiejsza zapowiedź nie jest wielkim zaskoczeniem, gdyż pierwsza część serii, zatytułowana Warhammer: The End Times - Vermintide, również ukazała się na komputerach i konsolach, choć fani tych drugich musieli poczekać rok dłużej.

Warhammer: Vermintide 2 ma być klasyczną kontynuacją, rozwijającą sprawdzoną w jedynce formułę. Będzie to więc pierwszoosobowa gra akcji przeznaczona przede wszystkim do zabawy w trybie współpracy. Gracze wcielą się w wojowników przemierzających ulice miasta Helmgart, oraz jego okolice, walcząc z panoszącymi się tam potworami.

Rozgrywka opierać ma się głównie na eksploracji i walce. Starcia toczone będą na bliskim dystansie, a wykorzystywać mamy w nich m.in. miecze, topory, włócznie, a także broń palną. Każdy z pięciu dostępnych bohaterów ma mieć unikalne moce i zdolności, które dodatkowo będziemy rozwijać w trzech odrębnych ścieżkach kariery. Jak to wszystko wygląda w rzeczywistości obejrzycie na poniższym materiale wideo.