Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 20:10

Warhammer: Vermintide 2 z nowym DLC jeszcze w sierpniu

Fatshark Studios, odpowiedzialne za Warhammera: Vermintide 2, zapowiedziało pierwsze DLC do gry. Shadows over Bogenhafen, bo tak brzmi tytuł dodatku, zadebiutuje na Xboksie One i PC już 28 sierpnia.

Gracze Warhammera: Vermintide 2 są przyzwyczajeni do walki z hordami wrogów. - Warhammer: Vermintide 2 z nowym DLC jeszcze w sierpniu - wiadomość - 2018-08-16
Gracze Warhammera: Vermintide 2 są przyzwyczajeni do walki z hordami wrogów.

Warhammer: Vermintide 2, czyli kontynuacja wydanego w 2015 roku Warhammer: The End Times - Vermintide, doczeka się pierwszego DLC. Dodatek zatytułowany Shadows over Bogenhafen trafi na PC oraz Xboksa One już 28 sierpnia. Podstawowa wersja gry nie jest jeszcze dostępna na konsoli Sony, ale sytuacja ma ulec zmianie pod koniec bieżącego roku, wtedy posiadacze PlayStation 4 mogą spodziewać się zawartości dodatkowej w pakiecie.

O samym dodatku wiemy wciąż niewiele, możemy natomiast poszukać odniesień do legendarnego podręcznika o tym samym tytule. Na trailerze widzimy fajerwerki nad miastem, a w papierowej wersji tłem wydarzeń był właśnie festiwal Schaffenfest. Czy dodatek przyniesie więcej nawiązań do kultowego podręcznika - na razie nie wiadomo. Pewne jest, że w Bogenhafen bohaterowie zostaną poddani próbom przez boga wszelkich chorób i zepsucia - Nurgla.

Warhammer: Vermintide 2 z nowym DLC jeszcze w sierpniu - ilustracja #2
Warhammer: Vermintide 2 z nowym DLC jeszcze w sierpniu - ilustracja #3

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że z gry zniknął podział na serwery „oficjalne” oraz „zmodowane”. Dzięki temu w życie weszła inicjatywa autoryzowanych modów. W ten sposób wszystkie zatwierdzone przez Fatshark Studios (dewelopera gry) modyfikacje mogą być bez problemów używane na oficjalnych serwerach. Takie podejście pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość, bowiem nadzorując dalszy rozwór produkcji, twórcy wsłuchują się w głos graczy.

  1. Oficjalna strony gry