Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 20:01

autor: Vergil

Diablo 3 na Nintendo Switch zapowiedziane

Firma Blizzard Entertainment oficjalnie potwierdziła, że Diablo III w wersji Eternal Collection zmierza na Nintendo Switch. Tytuł wzbogacony o szereg ekskluzywnych dodatków zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Dzisiaj donosiliśmy Wam o przeciekach, wedle których Diablo III zmierza na Nintendo Switch. Jak informuje serwis Eurogamer, firma Blizzard Entertainment potwierdziła te rewelacje. Co więcej – deweloperzy podzielili się sporą liczbą konkretów na temat ekskluzywnych dodatków oraz ujawnili, że tytuł zostanie wydany jeszcze w tym roku. Na tegorocznych targach gamescom, które odbędą się w przyszłym tygodniu, pojawi się natomiast w grywalnej formie.

Diablo III będzie pierwszą od piętnastu lat grą Blizzarda, która trafi na platformę Nintendo. - Diablo 3 na Nintendo Switch zapowiedziane - wiadomość - 2018-08-16
Diablo III będzie pierwszą od piętnastu lat grą Blizzarda, która trafi na platformę Nintendo.

Ekskluzywne dodatki

Omówienie zawartości Diablo III na Nintendo Switch zacznijmy od tego, że będziemy mieć do czynienia z bezpośrednim portem wersji Eternal Collection; w jej skład wchodzi podstawowa wersja gry oraz dodatki Reaper of Souls i Przebudzenie nekromantów. Poza tym całość zostanie wzbogacona o zbroję (upodabniającą bohatera do Ganondorfa, czyli głównego antagonistę w serii The Legend of Zelda), zwierzęcego towarzysza w postaci kurczaka, ramkę portretu z symbolem Triforce oraz skrzydła, w które ubierzemy protagonistę.

To jednak nie wszystko, gdyż w przeciwieństwie do wersji na pozostałe platformy, na konsoli giganta z Kioto będzie można rozpocząć zabawę w Trybie Przygody, nie kończąc wcześniej kampanii fabularnej. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że twórcy przewidują, iż po tę wersję Diablo III sięgną gracze „sezonowi”, którzy będą bawić się przy tej produkcji od czasu do czasu.

Samotnie lub z innymi

W Diablo III na Nintendo Switch oczywiście nie zabraknie trybu multiplayer – z maksymalnie trójką osób będziemy się bawić tak na wspólnym ekranie (robiąc użytek z możliwości zabawy na jednym Joy-Conie), jak i przez Internet (co z kolei będzie wymagać płatnej subskrypcji Nintendo); poza tym tytuł wykorzysta możliwość bezprzewodowego łączenia maksymalnie czterech „pstryczków”.

Nad kwestią zabawy przez Internet warto jednak się pochylić, gdyż tylko w trybie „online” będzie można brać udział w wydarzeniach dostępnych w ramach sezonów i grać udostępnianymi wówczas postaciami. Poza tym zapisane stany rozgrywki będzie można przechowywać w chmurze; niestety twórcy nie pozwolą graczom na import save'ów z wersji na komputery osobiste lub pozostałe konsole. Co zaś tyczy się cross-platformowej zabawy – choć obecnie nie jest to możliwe, autorzy nie wykluczają, że taka funkcja zostanie wprowadzona w przyszłości.

Tytuł zaoferuje wszystko to, co wersje na pozostałe platformy oraz kilka miłych dodatków dla fanów serii The Legend of Zelda. - Diablo 3 na Nintendo Switch zapowiedziane - wiadomość - 2018-08-16
Tytuł zaoferuje wszystko to, co wersje na pozostałe platformy oraz kilka miłych dodatków dla fanów serii The Legend of Zelda.

Technikalia

Diablo III na Nintendo Switch będzie działać w sześćdziesięciu klatkach na sekundę; na małym ekranie konsoli gra uruchomi się w rozdzielczości 720p, z kolei po podłączeniu do zewnętrznego wyświetlacza ujrzymy obraz w rozdzielczości 960p. Co ciekawe, to jedyne różnice pomiędzy tymi trybami, jakie mają być zauważalne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Diablo III
  2. Diablo III: Reaper of Souls - poradnik do gry