Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 19:00

autor: Serek

Tropico 6 z nową datą premiery

Planowana dotąd na 2018 rok gra Tropico 6 zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Twórcy podzielili się z fanami filmem przedstawiającym nowości, które pojawią się w serii. W zbliżającej się produkcji nie zabraknie atrakcji dla El Presidente.

W Tropico 6 miasta będą jeszcze ładniejsze. - Tropico 6 z nową datą premiery - wiadomość - 2018-08-16
W Tropico 6 miasta będą jeszcze ładniejsze.

Miłośnicy wcielania się w dyktatora rządzącego swoim skrawkiem nieba muszą uzbroić się w cierpliwość. Studio Limbic Entertainment, odpowiedzialne za Tropico 6, przełożyło premierę tytułu na styczeń 2019 roku. Wspomniana data dotyczy wydania na PC, bowiem posiadacze konsol będą zmuszeni poczekać aż do przyszłych wakacji. Przypomnijmy, że produkcja zapowiadana była początkowo na bieżący rok. Z okazji zbliżających się targów gamescom, oraz niejako na otarcie łez fanów, w sieci pojawił się nowy zwiastun gry.

Największą nowością w serii jest możliwość zarządzania całym archipelagiem wysp, a nie jak to miało miejsce do tej pory, tylko jedną z nich. Zmianie uległ również silnik, dzięki czemu nowa odsłona serii będzie pierwszą w historii napędzaną Unreal Engine. Wszyscy spragnieni sprawdzenia się w roli dyktatora dostaną możliwość przetestowania gry w ramach zamkniętej bety na Steamie, która ruszy już tej jesieni. Produkcja trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Początkowo tytuł miał pojawić się w 2018 roku, ale twórcy zdecydowali się przełożyć datę premiery ze standardowych powodów, tłumacząc to chęcią jak najlepszego dopracowania produkcji. W opublikowanym wpisie możemy przeczytać, że:

Autorzy pracują bez wytchnienia i wykorzystają dodatkowy czas, aby w 2019 roku dostarczyć najbardziej kompletną i zbalansowaną odsłonę w historii marki Tropico.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tropico 6
  2. Tropico 6 na Steamie