Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2017, 16:43

autor: Góral

Zapowiedziano Warhammer: Vermintide 2

Studio Fatshark opublikowało krótki zwiastun Warhammer: Vermintide 2 - kontynuacji wydanego w 2015 roku Warhammer: The End Times - Vermintide. Szczegóły na temat dwójki poznamy jednak dopiero w październiku.

Warhammer: Vermintide 2 nadchodzi i… to tyle, co wiemy. - Zapowiedziano Warhammer: Vermintide 2 - wiadomość - 2017-08-30
Warhammer: Vermintide 2 nadchodzi i… to tyle, co wiemy.

Studio Fatshark zapowiedziało kontynuację gry Warhammer: The End Times - Vermintide, zatytułowaną Warhammer: Vermintide 2. Niestety deweloper poskąpił jakichkolwiek konkretów dotyczących rozgrywki czy fabuły. Poniżej znajdziecie opublikowany zwiastun, zdradzający jedynie, że szczegóły poznamy 17 października. Nieco więcej informacji, choć i tak niewiele, znajduje się na steamowej karcie produkcji, na której widnieje opis o następującej treści:

Warhammer: Vermintide 2 to druga część świetnie ocenionej gry Vermintide. Czas na powrót do znanej kooperacyjnej gry pierwszoosobowej pełnej dynamicznych akcji i bijatyk.”

Do tego znajdziecie tam kilka screenów, które zamieszczamy również w newsie. Ponadto poznaliśmy zalecane wymagania sprzętowe, z zastrzeżeniem, że nie są one ostateczne i ulegną jeszcze zmianie:

  • Procesor: Intel Core i7-4790K 4.00 GHz lub AMD FX-9590 4.7 GHz
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 780 lub AMD GPU Radeon R9 290
  • DirectX 11
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Twardy dysk: 30 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7, Windows 8/8.1 lub Windows 10

Czekamy zatem na 17 października, a tymczasem przypominamy, że część pierwsza ukazała się na PC-tach w październiku 2015 roku, a w późniejszym czasie pojawiła się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W grze trafiamy do miasta Ubersreik, które zostało opanowane przez szczuropodobną rasę Skavenów. Jako łowcy wysłani przez Imperium musimy odzyskać kontrolę w metropolii, wykonując rozmaite misje.

Warhammer: The End Times – Vermintide okazało się całkiem udaną produkcją przeznaczoną głównie do zabawy w co-opie. Gra na tyle spodobała się fanom tego typu rozgrywki, że rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy, co jak na dość niszową i słabo reklamowaną pozycję jest jak najbardziej zadowalającym wynikiem. Liczymy więc, że dwójka okaże się jeszcze lepsza i powtórzy sukces poprzedniczki.