Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 marca 2017, 13:20

autor: Movis

Warhammer: The End Times - Vermintide przekroczyło milion sprzedanych kopii

Studio Fatshark z dumą ogłosiło przekroczenie progu miliona sprzedanych egzemplarzy gry Warhammer: The End Times - Vermintide. W ramach podzięki deweloper uzupełnił tytuł o parę darmowych dodatków.

Informacje związane z Warhammer: The End Times - Vermintide, czyli kooperacyjną grą akcji nastawioną na walkę wręcz, ostatnimi czasy praktycznie ustały. Okazuje się jednak, że choć media branżowe siedzą cicho niczym szczuroczłek pod miotłą, to gracze nadal przekonują się do nie najmłodszej już produkcji i są chętni do jej zakupu. Wczoraj deweloper ogłosił bowiem, że już milion osób dołączyło do potyczek z hordami szczurzej hołoty. Co więcej, autorzy są bardzo widzięczni fanom za tak duże zainteresowanie i postanowili uprzyjemnić im rozgrywkę poprzez dodanie do gry darmowych DLC.

Osobiście nigdy nie próbowałem eliminować piwnicznych szczurów szablą, ale wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych środków. - Warhammer: The End Times - Vermintide przekroczyło milion sprzedanych kopii - wiadomość - 2017-03-09
Osobiście nigdy nie próbowałem eliminować piwnicznych szczurów szablą, ale wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych środków.

Zupełną nowością jest dodatek Lorebook. Jak wskazuje jego nazwa, zabawa polega na uzupełnianiu brakujących stron Księgi Wiedzy, w której zawarte są szczegółowe informacje i historie na temat różnorodnych lokacji, przeciwników i bohaterów. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż pogubione informacje mamy szansę znaleźć w wielu ciemnych zakamarkach miasta Ubersreik, podczas każdej misji w grze. Natomiast ci, którzy zdecydowali się na grę w wersji konsolowej, mogą liczyć na aktualizację „Zadania i Kontrakty” – dotychczas dostępną jedynie na komputerach osobistych. Także i tym razem tytuł zdradza jej zawartość. Między wykonywaniem misji herosi będą mogą podjąć się dodatkowych prac i wyzwań, za które są nagradzani kolejnymi broniami, materiałami do rzemiosła czy poprawiającymi czasowo statystyki Łaskami.

Najnowszej propozycji od znanego z dość niszowego tytułu War of the Roses studia Fatshark trudno jest odmówić sukcesu. Gra osadzona w uniwersum Warhammera okazała się największym osiągnięciem w historii producenta i nieźle radzi sobie już od swojej premiery w październiku 2015 roku. Być może na rynku jest więc jeszcze miejsce na nieco przykurzoną od czasów Left 4 Dead 2 koncepcję czteroosobowych gier FPP wymagających ścisłej współpracy.

Jeśli jesteście chętni na sprawdzenie produkcji w gronie znajomych, to dziś jest Wasz szczęśliwy dzień. Dosłownie parę godzin temu wystartowała bowiem kolejna promocja pod znakiem Humble Bundle, w której Vermintide i parę innych gier można dorwać już za nieco ponad 6 dolarów, czyli ok. 25 złotych.