Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2016, 10:10

autor: Góral

Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk

Studio Fatshark pochwaliło się, że sprzedaż pierwszoosobowej gry akcji Warhammer: The End Times - Vermintide przekroczyła próg 500 tysięcy egzemplarzy. Produkcja obecnie dostępna jest na PC-tach, a w przyszłości ma się ukazać na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W październiku 2015 roku na komputerach osobistych zadebiutowała gra Warhammer: The End Times - Vermintide od studia Fatshark. Tytuł zebrał pochlebne opinie w mediach i przypadł do gustu samym graczom, którzy w ciągu trzech tygodni od momentu premiery zakupili ponad 300 tysięcy egzemplarzy. W kolejnych miesiącach sprzedaż oczywiście straciła na dynamice, ale gra i tak dotarła do pokaźnej grupki osób. Najnowsze wyniki popularności mówią o ponad 500 tysiącach sprzedanych kopii. Naturalnie w porównaniu do głośnych, dużych produkcji AAA nie jest to powalająca liczba, ale jak zaznaczył Martin Wahlund, szef studia Fatshark:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży. Dotarliśmy do pół miliona sprzedanych egzemplarzy szybciej, niż przewidywaliśmy. Dla niewielkiego studia jak nasze, jest to naprawdę niesamowite osiągnięcie.”

W Warhammer: The End Times – Vermintide musimy odbić miasteczko Ubersreik z łap Skavenów. - Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk - wiadomość - 2016-04-01
W Warhammer: The End Times – Vermintide musimy odbić miasteczko Ubersreik z łap Skavenów.

Jednocześnie Wahlund zapewnił, że taka popularność Warhammer: The End Times – Vermintide jeszcze bardziej zachęca deweloperów do tworzenia „ekscytującej i wciągającej treści”, dzięki której gra będzie bawić nas przez długi czas. Ponadto należy pamiętać, że w tym roku produkcja pojawi się także na konsolach Xbox One i PlayStation 4, jednak dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany.

Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk - ilustracja #2

Warhammer: The End Times – Vermintide to pierwszoosobowa gra akcji osadzona w słynnym uniwersum wykreowanym przez firmę Games Workshop. Podczas rozgrywki trafiamy do miasta Ubersreik, które zostało opanowane przez Skavenów, więc musimy je odbić. Produkcja stawia na zabawę w trybie współpracy i najprościej porównać ją do słynnego Left 4 Dead.

Deweloperem tytułu jest założone w 2008 roku studio Fatshark. Firma wyprodukowała do tej pory kilka niezłych gier, w tym Krater i War of the Roses. Na swoim koncie ma jednak też nieudane Escape Dead Island.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.