Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2016, 10:10

autor: Góral

Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk

Studio Fatshark pochwaliło się, że sprzedaż pierwszoosobowej gry akcji Warhammer: The End Times - Vermintide przekroczyła próg 500 tysięcy egzemplarzy. Produkcja obecnie dostępna jest na PC-tach, a w przyszłości ma się ukazać na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W październiku 2015 roku na komputerach osobistych zadebiutowała gra Warhammer: The End Times - Vermintide od studia Fatshark. Tytuł zebrał pochlebne opinie w mediach i przypadł do gustu samym graczom, którzy w ciągu trzech tygodni od momentu premiery zakupili ponad 300 tysięcy egzemplarzy. W kolejnych miesiącach sprzedaż oczywiście straciła na dynamice, ale gra i tak dotarła do pokaźnej grupki osób. Najnowsze wyniki popularności mówią o ponad 500 tysiącach sprzedanych kopii. Naturalnie w porównaniu do głośnych, dużych produkcji AAA nie jest to powalająca liczba, ale jak zaznaczył Martin Wahlund, szef studia Fatshark:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży. Dotarliśmy do pół miliona sprzedanych egzemplarzy szybciej, niż przewidywaliśmy. Dla niewielkiego studia jak nasze, jest to naprawdę niesamowite osiągnięcie.”

W Warhammer: The End Times – Vermintide musimy odbić miasteczko Ubersreik z łap Skavenów. - Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk - wiadomość - 2016-04-01
W Warhammer: The End Times – Vermintide musimy odbić miasteczko Ubersreik z łap Skavenów.

Jednocześnie Wahlund zapewnił, że taka popularność Warhammer: The End Times – Vermintide jeszcze bardziej zachęca deweloperów do tworzenia „ekscytującej i wciągającej treści”, dzięki której gra będzie bawić nas przez długi czas. Ponadto należy pamiętać, że w tym roku produkcja pojawi się także na konsolach Xbox One i PlayStation 4, jednak dokładny termin premiery nie jest jeszcze znany.

Warhammer: The End Times - Vermintide z 500 tys. sprzedanych sztuk - ilustracja #2

Warhammer: The End Times – Vermintide to pierwszoosobowa gra akcji osadzona w słynnym uniwersum wykreowanym przez firmę Games Workshop. Podczas rozgrywki trafiamy do miasta Ubersreik, które zostało opanowane przez Skavenów, więc musimy je odbić. Produkcja stawia na zabawę w trybie współpracy i najprościej porównać ją do słynnego Left 4 Dead.

Deweloperem tytułu jest założone w 2008 roku studio Fatshark. Firma wyprodukowała do tej pory kilka niezłych gier, w tym Krater i War of the Roses. Na swoim koncie ma jednak też nieudane Escape Dead Island.