Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2015, 15:24

Warhammer: The End Times - Vermintide sprzedał się w 300 tysiącach egzemplarzy

Szwedzkie studio Fatshark postanowiło uczcić finansowy sukces gry Warhammer: The End Times - Vermintide, która sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, i zapowiedziało pierwsze bezpłatne DLC, Sigmar's Blessing.

Wysoka jakość gry przełożyła się na sprzedaż – Vermintide znalazło już 300 tysięcy nabywców. - Warhammer: The End Times – Vermintide sprzedał się w 300 tysiącach egzemplarzy i otrzyma darmowe DLC - wiadomość - 2015-11-11
Wysoka jakość gry przełożyła się na sprzedaż – Vermintide znalazło już 300 tysięcy nabywców.

Warhammer: The End Times – Vermintide, kooperacyjna gra akcji autorstwa niezależnego szwedzkiego studia Fatshark (odpowiedzialnego m.in. za solidne War of the Roses oraz fatalne Escape Dead Island) w niecałe trzy tygodnie od premiery sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy. Z okazji tego sukcesu deweloper zapowiedział, że już wkrótce otrzymamy darmowe rozszerzenie.

Dodatek o tytule Sigmar's Blessing trafi do graczy 3 grudnia i będzie dostępny bez opłat dla każdego posiadacza Vermintide. Fatshark wprowadzi w nim możliwość pewnej kontroli nad otrzymywanymi w grze łupami, a także możliwość poświęcenia tychże w zamian za ulepszenie swojego arsenału. Ponadto pojawią się także nowe cechy postaci oraz bronie. Szwedzkie studio już ma w planach kolejne DLC (prezes Fatshark, Martin Wahlun, zapowiedział, że następne rozszerzenia mają być na zmianę płatne i darmowe). Ponadto deweloperzy pracują nad aktualizacjami, w których znajdzie się między innymi tryb prywatny, stworzony specjalnie dla osób preferujących samotne starcia ze Skavenami, tryb realistyczny (pozbawiony HUD) oraz tryb przetrwania, w którym walczymy z narastającymi falami przeciwników. Kiedy pojawią się te nowości – tego niestety nie wiemy.

W nadchodzących aktualizacjach otrzymamy trzy nowe tryby, a Fatshark wcale nie ma zamiaru na tym poprzestawać. - Warhammer: The End Times – Vermintide sprzedał się w 300 tysiącach egzemplarzy i otrzyma darmowe DLC - wiadomość - 2015-11-11
W nadchodzących aktualizacjach otrzymamy trzy nowe tryby, a Fatshark wcale nie ma zamiaru na tym poprzestawać.

Warhammer: The End Times – Vermintide zadebiutował 23 października i zdobył uznanie zarówno graczy, jak i recenzentów (średnia ocen gry w serwisie Metacritic to 79/100), odnosząc przy okazji spory sukces finansowy – dzieło Fatshark od momentu premiery nie wypadło z pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się tytułów na Steamie. Odpowiada za to m.in. świetny, mroczny klimat oraz inspirowana hitowym Left 4 Dead mechanika rozgrywki, przeniesiona w realia Warhammera.

  1. Recenzja gry Warhammer: The End Times – Vermintide – Left 4 Dead ze szczurami
  2. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer: The End Times – Vermintide
  3. Warhammer: The End Times – Vermintide na platformie Steam