Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2015, 13:09

Nowy model Gear VR zadebiutuje 20 listopada w cenie 99 dolarów

Nowy model Gear VR, gogli do wirtualnej rzeczywistości powstałych przy współpracy firm Samsung i Oculus, trafi na sklepowe półki 20 listopada. Jest on tańszy oraz lżejszy od Innovator Edition, ma także współpracować z większą liczbą phabletów.

Zapowiedziany podczas Oculus Connect nowy model gogli do wirtualnej rzeczywistości Gear VR, powstały przy współpracy firm Oculus i Samsung, trafi na sklepowe półki 20 listopada. Zainteresowani zestawem, przeznaczonym dla większej ilości smartfonów niż dostępne obecnie Gear VR Innovator Edition, mogą już składać zamówienia np. na Amazonie czy w internetowym sklepie Samsunga. Urządzenie kosztuje 99 dolarów, czyli około 390 złotych.

Nowy model Gear VR jest o 100 dolarów tańszy od swojego poprzednika.
Nowy model Gear VR jest o 100 dolarów tańszy od swojego poprzednika.
Nowy model Gear VR zadebiutuje 20 listopada i będzie kosztować 99 dolarów - ilustracja #2

Nieco starszy (premiera miała miejsce w pierwszej połowie tego roku) model Gear VR, Innovator Edition, kosztuje 199 dolarów i wymaga do działania konkretnego phableta – w zależności od wybranego wariantu jest to Galaxy Note 4 lub Galaxy S6. Jak twierdzili sami twórcy, to bardziej wersja wczesnego dostępu niż finalny produkt – co zresztą widać po usprawnieniach, jakie poczyniono przy nowszym modelu.

Nowy model jest tańszy i lżejszy od Innovator Edition i nie wymaga do działania jednego, konkretnego sprzętu – współpracuje z każdym phabletem Samsunga, wydanym w 2015 roku (tj. Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 edge oraz Galaxy S6 edge+). Ma być także znacznie wygodniejszy w użytku, głównie za sprawą lepszego dopasowania gogli oraz zmienionego, bardziej intuicyjnego touchpada. Na razie Gear VR przyda się głównie do oglądania filmów. O grach wiemy bowiem jak dotąd niewiele poza tym, że jednym z tytułów startowych będzie Oculus Arcade – zestaw około 20 klasyków, takich jak Pac-Man czy Gauntlet. Firma Oculus zapewnia jednak, że trwają prace nad „tuzinami” produkcji przeznaczonych na Gear VR.

Nadal nie wiemy, kiedy dokładnie na rynek trafi Oculus Rift – zestaw wirtualnej rzeczywistości firmy Oculus, przeznaczony na platformy stacjonarne. Ostatnie doniesienia twierdziły, że komercyjna wersja urządzenia pojawi się na sklepowych półkach na początku przyszłego roku. Ci, którzy mają zamiar zaopatrzyć się w gogle, muszą się jednak liczyć ze sporym wydatkiem – niedawno ujawniono, że mają one kosztować ponad 350 dolarów (około 1380 złotych).

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Oculus
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Samsung