Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2015, 16:37

autor: Góral

Call of Duty: Black Ops III zanotowało lepszy debiut niż film Jurassic World

Firma Activision Blizzard poinformowała, że podczas pierwszych trzech dni sprzedaży strzelanki Call of Duty: Black Ops III gra wygenerowała ponad 550 milionów dolarów przychodu, dzięki czemu pobiła wynik osiągnięty w tym samym czasie przez kinowy hit Jurassic World.

Koncern Activision Blizzard pochwalił się wynikami finansowymi osiągniętymi przez Call of Duty: Black Ops III. Jak w przypadku każdej poprzedniej odsłony serii, tak i tym razem sukces jest ogromny. W ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży produkcja wygenerowała bowiem ponad 550 milionów dolarów przychodu, zgarniając tym samym tytuł największej premiery 2015 roku w branży rozrywkowej. Strzelance udało się bowiem pobić wynik wypracowany przez dotychczasowego lidera, film Jurassic World. Niestety nie ujawniono w jakiej liczbie egzemplarzy gra się tak naprawdę rozeszła. Zdradzono jedynie, że w porównaniu do 2014 roku, czyli w stosunku do Call of Duty: Advanced Warfare, dwukrotnie wzrosła sprzedaż w cyfrowej dystrybucji i „znacząco”, jeżeli chodzi o popularność pudełkowych wersji w przeciągu ostatnich dwóch lat.

Call of Duty: Black Ops III zabiło całą konkurencję, w tym inne tegoroczne gry, filmy, książki i albumy muzyczne. - Call of Duty: Black Ops III zanotowało lepszy debiut niż film Jurassic World - wiadomość - 2015-11-11
Call of Duty: Black Ops III zabiło całą konkurencję, w tym inne tegoroczne gry, filmy, książki i albumy muzyczne.
Call of Duty: Black Ops III w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Deweloper: Treyarch
  • Wydawca: Activision Blizzard
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 6 listopada 2015 roku
  • Inne: w pierwszych trzech dniach sprzedaży gra wygenerowała ponad 550 milionów dolarów przychodu

Z pozostałych ciekawostek warto jeszcze wspomnieć, że Call of Duty: Black Ops III pobiło rekord pierwszego dnia sprzedaży w cyfrowej dystrybucji na konsoli PlayStation 4. Ponadto w ciągu pierwszych trzech dni od momentu premiery spędzono z grą ponad 75 milionów godzin, a poza tym tytuł okazał się najchętniej streamowaną tegoroczną produkcją podczas swojej premiery (dane z serwisu Twitch).

Call of Duty: Black Ops III dostępne jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. Ponadto w sprzedaży znajduje się też wersja na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale nie posiada ona kampanii fabularnej oraz jest dużo brzydsza od edycji na bardziej zaawansowane urządzenia.

Call of Duty: Black Ops III zanotowało lepszy debiut niż film Jurassic World - ilustracja #3

Przypominamy, że za Call of Duty: Black Ops III odpowiada założone w 1996 roku studio Treyarch. Deweloper ten ma swoim dorobku pozostałe odsłony podserii Black Ops, a także Call of Duty: World at War oraz Call of Duty 3. Ponadto firma wyprodukowała także kilka innych gier, w tym Spider-Man: Web of Shadows czy też Quantum of Solace.