Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2015, 09:30

autor: Bard

Ponad milion sprzedanych kopii Fallout 4 na PC

Niezależny serwis badający popularność gier na platformie Valve – Steam Spy – opublikował dane związane z liczbą posiadaczy Fallouta 4 w wersji dla PC. Wynik to ponad 1,2 miliona egzemplarzy.

Gracze pecetowi kupili już ponad 1,2 miliona kopii Fallouta 4. - Ponad milion sprzedanych kopii Fallout 4 na PC w dniu premiery - wiadomość - 2015-11-12
Gracze pecetowi kupili już ponad 1,2 miliona kopii Fallouta 4.

Niezależny serwis Steam Spy podzielił się informacjami na temat liczby nabywców pecetowej wersji Fallout 4 w ciągu pierwszych 24 godzin po premierze. Tytuł osiągnął wynik ponad 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy. Rezultat nie zaskakuje – wczoraj informowaliśmy o tym, że w czwartą pełnoprawną część Fallouta grało na Steamie jednocześnie 450 tysięcy osób, a recenzenci przyznają produkcji bardzo wysokie noty. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, że nowa odsłona serii była dostępna do kupienia w przedsprzedaży, w związku z czym nie można wprost przekładać liczby posiadaczy gry w dniu premiery na liczbę kopii, które sprzedano w ciągu pierwszej doby.

Zainteresowanie serią Fallout rośnie, choć nie każdy zainteresowany grę kupuje. - Ponad milion sprzedanych kopii Fallout 4 na PC w dniu premiery - wiadomość - 2015-11-12
Zainteresowanie serią Fallout rośnie, choć nie każdy zainteresowany kupuje kolejne jej odsłony.

Steam Spy, oprócz wspomnianych statystyk sprzedaży, opublikował również na Twitterze zestawienie porównujące poprzednie części serii Fallout oraz grę The Elder Scrolls V: Skyrim pod względem tak zwanego conversion rate, czyli stosunku liczby osób, które zobaczyły stronę, na której mogą kupić grę, do tych, które rzeczywiście ją kupiły. Warto zaznaczyć, że serwis zastosował tę kategorię jedynie wobec osób, które znalazły się już w posiadaniu nowej odsłony Fallouta 4 na Steam. Okazało się, że coraz mniej świeżo upieczonych posiadaczy "kultowego F" na PC, którzy są zaciekawieni serią, decyduje się na ich kupno. Pierwszy Fallout osiągnął na Steamie conversion rate na poziomie 23,3% (czyli 23,3% osób, które zobaczyły stronę z grą, zdecydowały się na zakup), Fallout 2 – 22,7%, Fallout 3 – Game of the Year Edition - 20,7%, Fallout: New Vegas – 16,8%, a TES V: Skyrim tylko 8,7%.