Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2015, 09:54

Fallout 4 z prawie 450 tysiącami jednocześnie grających osób na Steamie

Fallout 4 w dzień po premierze pobił rekordy gier The Elder Scrolls V: Skyrim oraz Grand Theft Auto V, stając się produkcją z trzecią największą liczbą jednocześnie grających osób na Steamie. Wyprzedzają go tylko dwa tytuły firmy Valve - Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Setki tysięcy graczy wybierają się na przechadzkę po postapokaliptycznych pustkowiach. - Fallout 4 z prawie 450 tysiącami jednocześnie grających osób na Steamie - wiadomość - 2015-11-11
Setki tysięcy graczy wybierają się na przechadzkę po postapokaliptycznych pustkowiach.

Fallout 4 zadebiutował wczoraj i – cóż za zaskoczenie – z miejsca stał się hitem, nawet pomimo podzielonych opinii graczy. Ogromną popularność dzieła firmy Bethesda łatwo zauważyć chociażby na Steamie, gdzie czwarta część postapokaliptycznej serii właśnie wyprzedziła Grand Theft Auto V w statystyce największej liczby grających jednocześnie osób.

Jeśli jakakolwiek gra wyprzedza Dotę 2 i Global Offensive wiedz, że coś się dzieje.
Jeśli jakakolwiek gra wyprzedza Dotę 2 i Global Offensive wiedz, że coś się dzieje.

W momencie pisania tej wiadomości Pustkowia eksploruje już „tylko” 245 tysięcy graczy, jednak w szczytowym momencie Fallout 4 przyciągnął dziś do monitorów 445 tysięcy osób, na chwilę wyprzedzając nawet Dotę 2 i Counter-Strike: Global Offensive. Takimi wynikami nie może się pochwalić żaden inny tytuł, którego nie wydała zarządzająca Steamem firma Valve: poprzednie rekordy ustanawiały takie produkcje jak Grand Theft Auto V (warto jednak zauważyć, że dzieło Rockstara do działania wcale Steama nie potrzebowało) czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Trudno się przy tym spodziewać, by Fallout 4 miał się wspiąć jeszcze wyżej, bowiem Dota 2 i Global Offensive od bardzo długiego czasu deklasują całą konkurencję, skupiając przy sobie setki tysięcy graczy więcej, niż jakiekolwiek inne dostępne na Steamie gry.

Przypomnijmy, że Fallout 4 zadebiutował wczoraj, zbierając bardzo dobre oceny od zagranicznych mediów. Tuż po premierze okazało się jednak, że dzieło Bethesdy ma problemy z utrzymaniem stałych 30 klatek na sekundę; wielu recenzentom zdarzały się też irytujące błędy. To, w połączeniu z brakiem bardziej znaczących innowacji, sprawiło, że na chwilę obecną gracze oceniają Fallouta 4 raczej chłodno: średnia not od społeczności w serwisie Metacritic to zaledwie 5,5/10.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  2. Fallout 4 – kompendium wiedzy