Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2015, 15:39

autor: Góral

Fallout 4 daje radę, czyli pierwsze recenzje postapokaliptycznego hitu

W internecie pojawiły się recenzje wyczekiwanej przez miłośników gatunku RPG gry Fallout 4. Wynika z nich, że studio Bethesda spisało się na medal, dostarczając kawał konkretnego kodu, który jednak boryka się z rozmaitymi błędami.

Kilka godzin temu donosiliśmy o ocenach, jakie zbiera gra Rise of the Tomb Raider, a w międzyczasie zeszło embargo, z którym swoją drogą wyszła całkiem zabawna sytuacja, na recenzje postapokaliptycznego RPG Fallout 4. Osoby lękające się o jakość najnowszej produkcji Bethesda Game Studios mogą odetchnąć z ulgą, gdyż opublikowane w Internecie artykuły w większości przypadków głoszą, że jutro na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC zadebiutuje świetny tytuł. Jedną z najkrytyczniejszych opinii wystawił redaktor serwisu Destructoid, który stwierdził, że w czwórce nie wyzbyto się niektórych błędów znanych z poprzednich odsłon serii, w związku z czym podczas zabawy można natrafić chociażby na rozmaite glicze, w tym problemy z zapisanymi stanami gry, powtarzaniem tych samych dialogów itd. Mimo wszystko, po 40 godzinach zabawy, autor recenzji nie spotkał się z żadnym krytycznym błędem, a rozgrywka sprawiła mu przyjemność, więc ostatecznie wystawił ocenę 7,5/10.

Kwestia bugów pojawia się także w innych tekstach, ale niedoróbki nadrabiane są m.in. przez świetnie wykreowany, duży, wciągający świat. Doskonale wypada także system craftingu, mnóstwo zadań, dobrze zrealizowana walka czy też fakt, że w absorbującej historii pojawiają się wybory mające wielki wpływ na jej dalszy przebieg.

Fallout 4 daje radę, czyli pierwsze recenzje postapokaliptycznego hitu - ilustracja #2

Obecnie w serwisie Metacritic, w zależności od platformy sprzętowej, średnia ocen waha się w okolicach 90 punktów. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie poczekać jeszcze kilka godzin na premierę czwartego Fallouta. Przypominam, że w niektórych polskich sklepach grę będzie można nabyć tuż po północy, więc jeżeli zamierzacie wybrać się na nocne zakupy, to stosowne informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Natomiast poniżej prezentujemy oceny wybranych mediów: