Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 10:45

Embargo na mówienie o embargo na recenzje Fallouta 4 skończy się dziś o 19:00

Serwis Kotaku ujawnił, że firma Bethesda przed premierą Fallouta 4 wyznaczyła embargo na zapowiadanie recenzji gry. Kończy się ono dziś o 19:00.

O tym, że pierwsze recenzje Fallouta 4 przeczytacie w poniedziałek o 14:00, dowiecie się dziś o 19:00. - Embargo na mówienie o embargo na recenzje Fallouta 4 skończy się dziś o 19:00 - wiadomość - 2015-11-06
O tym, że pierwsze recenzje Fallouta 4 przeczytacie w poniedziałek o 14:00, dowiecie się dziś o 19:00.

Nie, nie przeczytaliście tego tytułu źle.

Embargo to stały element pisania o grach wideo, który zostanie z nami jeszcze przez długi czas – i w 9 na 10 przypadków nie mamy z tym większego problemu (o ile dane studio nie decyduje, że o jego produkcji można pisać dopiero po premierze). Bethesda tuż przed trafieniem Fallouta 4 na sklepowe półki podniosła jednak stawkę, wyznaczając dokładną datę, kiedy będzie można w ogóle zapowiedzieć swoją recenzję.

Całą sprawę nagłośnił serwis Kotaku, który wszedł w posiadanie maila, jaki twórcy gry wysyłali prasie. Czytamy w nim: „Wiemy, że wasi czytelnicy z pewnością chcieliby usłyszeć coś o Falloucie 4. Jeśli chcielibyście ujawnić, kiedy ukaże się wasza recenzja lub pierwsze wrażenia, możecie to zrobić począwszy od godziny 10:00 czasu pacyficznego (19:00 w Polsce) w piątek, 6 listopada”. W praktyce oznacza to, że za kilka godzin redaktorzy największych zagranicznych portali i czasopism będą mogli wreszcie ujawnić, że na recenzje i oceny najnowszego dzieła Bethesdy poczekamy do poniedziałku, do godziny 14:00 czasu polskiego (embargo kończy się bowiem 9 listopada o 8 rano czasu wschodniego). Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że Fallout 4 jest prawdopodobnie najgłośniejszą premierą tego roku, jednak aż tak ścisłe kontrolowanie wypływu jakichkolwiek informacji na temat gry to ze strony dewelopera zachowanie dość absurdalne.

Najnowsza część kultowej serii postapokaliptycznych RPG-ów trafi na półki sklepowe 10 listopada, w wersjach na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Według twórców produkcja ma starczyć na kilkaset godzin zabawy, choć ostatnie materiały pokazywały, że cały świat przedstawiony można przejść piechotą w zaledwie 10 minut. Czy ostatecznie Fallout 4 okaże się grą tak wielką, jak oczekujemy, czy może zostanie okrzyknięty spektakularnym niewypałem – wszystko wyjaśni się już w najbliższy wtorek. Naszą recenzję będziecie mogli przeczytać jakiś czas po premierze.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  2. Fallout 4 w akcji, czyli kurz, krew i eksplozje. Wrażenia z pokazu na gamescomie
  3. Fallout 4 – kompendium wiedzy