Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2014, 20:45

autor: Renox

Assassin's Creed: Unity – pojawiły się pierwsze recenzje gry

Dzisiaj, tj. 11 listopada, na światowy rynek trafiła gorąco wyczekiwana przez graczy na całym świecie produkcja ze stajni Ubisoftu – gra Assassin's Creed: Unity. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje wspomnianego tytułu, które - co ciekawe - są dosyć zróżnicowane, a co za tym idzie, wygląda na to, że nie wszystkim mediom branżowym najnowsza odsłona serii przypadła do gustu.

Pojawiły się pierwsze recenzje Assassin's Creed: Unity. - Assassin's Creed: Unity – pojawiły się pierwsze recenzje gry - wiadomość - 2014-11-11
Pojawiły się pierwsze recenzje Assassin's Creed: Unity.

Dzisiaj na światowym rynku (polska premiera przypada 13 listopada) pojawiła się jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku - Assassin's Creed: Unity. O premierze tego wysokobudżetowego tytuły pisał dzisiaj już nasz redakcyjny kolega, który we wspomnianej nowince jednocześnie podsumował najistotniejsze informacje na temat gry. O pierwszych recenzjach piszemy jednak dopiero teraz, ponieważ firma Ubisoft ustaliła embargo obowiązujące do godziny 18:00 czasu polskiego. Przechodząc jednak do meritum, zainteresowani gracze znaleźć mogą już w sieci sporo tekstów opisujących wrażenia z rozgrywki. Co ciekawe, recenzje Unity są całkiem zróżnicowane. Znakomita większość największych serwisów o tematyce okołogrowej doceniła starania francuskiego dewelopera, chociaż nie da się ukryć, że oceny niektórych portali mogą wydać się niespodziewanie niskie.

Zestawienie poszczególnych ocen wybranych serwisów znaleźć możecie poniżej:

Jednocześnie w tym miejscu chcielibyśmy zachęcić Was do lektury także naszej recenzji Assassin’s Creed: Unity. W tekście, który pojawił się dzisiaj na łamach GRY-OnLine.pl, g40st wystawił omawianej skradance bardzo wysoką notę – 9/10. Nasz kolega pochwalił ją między innymi za zróżnicowany architektonicznie, żyjący Paryż, zadania dodatkowe, położenie większego nacisku na skradanie się oraz znakomitą oprawę wizualną. Dostało się jednak mało lotnemu SI, rzadko pojawiającemu się wątkowi współczesnemu oraz drobnym problemom technicznym. Tych ostatnich jest podobno dosyć sporo – część serwisów informuje, że niektórzy gracze narzekają przede wszystkim na bardzo małą liczbę klatek na sekundę w wersji PS4 oraz XOne. Pecetowcy z kolei skarżą się na wiele różnego rodzaju błędów i słabą optymalizację. Ubisoft pracuje jednak nad stosownymi patchami, które z czasem powinny wyeliminować wszystkie te niedociągnięcia.