Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 10:52

autor: luckie

Obszar gry Fallout 4 da się przejść w 10 minut; zobacz mapę świata

Pewien fan Fallouta 4 opublikował film, w którym pokonuje świat gry w ciągu 10 minut. Choć może nie wydawać się to dużo, to widać, że obszar rozgrywki jest zwarty i ciekawy. Do sieci trafiła też mapa czwórki.

Jak duży jest Fallout 4? Jak dotąd studio Bethesda Softworks dawało nam wyraźnie do zrozumienia, że nowa odsłona kultowej serii postapokaliptycznych RPG-ów jest naprawdę wielka, zarówno pod względem zawartości, jak i treści fabularnej. Teraz, dzięki fanowskiemu nagraniu (zamieszczonemu w serwisie Vimeo przez użytkownika bconn) możemy mniej więcej ocenić rozmiary świata. Okazuje się, że całą mapę da się pokonać pieszo w ciągu 10 minut. Nie jest to pewnie wynik, którego spodziewaliby się fani. Obszar gry jest zauważalnie mniejszy niż w Skyrimie, GTA V czy w rodzimym Wiedźminie 3 (w tym ostatnim podobny wyczyn wymagał 15 minut jazdy konnej).

Warto w tym miejscu podkreślić, że siła Fallouta 4 nie musi leżeć w wielkości mapy. Świat w czwórce wygląda na bardzo zwarty. Podczas swojej wędrówki we wspomnianym filmie, bohater co i rusz napotyka ciekawe miejsca, zamiast przemierzać połacie pustej przestrzeni. Oczywiście każdy gracz ma swoje upodobania, jednak warto pamiętać, że to nie same rozmiary sprawiają, że świat gry jest ciekawy. Poniżej znajdziecie mapę z Fallouta 4, którą fani wydobyli z aplikacji towarzyszącej.

Mapa gry Fallout 4 (źródło: Reddit) - Obszar gry Fallout 4 da się przejść w 10 minut; zobacz mapę świata - wiadomość - 2015-11-05
Mapa gry Fallout 4 (źródło: Reddit)

Zaplanuj rozwój postaci

Przy tej okazji chcielibyśmy Wam polecić fanowską aplikację, dzięki której zaplanujecie zawczasu rozwój postaci w Falloucie 4. Choć dostępne w sieci nie od dziś, wspomniane narzędzie zostało niedawno uzupełnione dzięki ostatniemu wyciekowi informacji na temat perków. Pozwala ono stworzyć wirtualną postać od podstaw, łącznie z wybraniem imienia, przypisaniem atrybutów S.P.E.C.I.A.L. i wreszcie rozdzieleniem punktów doświadczenia pomiędzy poszczególne perki. Skorzystać z niego można w tym miejscu.

Fallout 4 zaoferuje po 10 trzystopniowych perków na każdy atrybut S.P.E.C.I.A.L. - Obszar gry Fallout 4 da się przejść w 10 minut; zobacz mapę świata - wiadomość - 2015-11-05
Fallout 4 zaoferuje po 10 trzystopniowych perków na każdy atrybut S.P.E.C.I.A.L.

Do premiery Fallouta 4 pozostał już niecały tydzień. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One we wtorek 10 listopada.

  1. Oficjalna strona gry Fallout 4
  2. Fallout 4 – kompendium wiedzy
  3. Życie po bombie – wszystko co musisz wiedzieć o uniwersum Fallouta