Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 10:40

Call of Duty: Black Ops II z milionami aktywnych graczy

Firma Activision poinformowała o liczbie osób grających w Call of Duty: Black Ops II. Według wydawcy w okresie od lipca do września w tytuł zagrało niemal 12 milionów graczy.

Seria Call of Duty bywa krytykowana za oferowanie graczom rok w rok niemal identycznej rozgrywki i niedługich kampanii, ale jednego odmówić jej nie sposób – to najbardziej dochodowa marka gier wszechczasów. Dość przypomnieć, że poszczególne odsłony bez problemu przekraczały 10 milionów sprzedanych egzemplarzy, a według informacji z lutego wszystkie CoD-y wygenerowały 11 miliardów dolarów przychodu. Teraz zaś okazuje się, że gracze nie tylko chętnie kupują kolejne Call of Duty, ale też nie rezygnują z nich przez długi czas. Tak przynajmniej wynika z oświadczenia przedstawiciela wydawcy, firmy Activision, który na spotkaniu z inwestorami poinformował, że w okresie od lipca do września w Call of Duty: Black Ops II zagrało prawie 12 milionów osób.

Black Ops II ma już trzy lata, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością. - "Call of Duty: Black Ops II ciągle z milionami aktywnych graczy - wiadomość - 2015-11-05
Black Ops II ma już trzy lata, ale wciąż cieszy się ogromną popularnością.

Tak duża liczba grających – o milion więcej niż w identycznym okresie roku ubiegłego – robi wrażenie tym większe, że już jutro zadebiutuje kolejna część tego podcyklu, zaś od premiery dwójki minęły 3 lata. Przypomnijmy też, że Black Ops II dostępne było jedynie na konsolach poprzedniej generacji (PlayStation 3 i Xboksie 360), PC, a także Wii U. Ponadto tytuł zajął pierwsze miejsce w głosowaniu na grę z X360, w którą gracze najchętniej zagraliby na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności. Drugie Black Ops wciąż znajduje się również w pierwszej setce najczęściej uruchamianych gier na PC według serwisu Steam. Co ciekawe, na liście znajdziemy również World at War oraz Modern Warfare 3, natomiast próżno szukać na niej zeszłorocznego Advanced Warfare. Być może tak dobra kondycja tej odsłony była powodem podjęcia dość kontrowersyjnej decyzji o udostępnieniu okrojonego (czytaj: bez kampanii dla jednego gracza) Call of Duty: Black Ops III na wspomniane wyżej konsole poprzedniej generacji.