Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 19:45

autor: Ender

Call of Duty: Black Ops III bez kampanii na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3

Call of Duty: Black Ops III, który zadebiutuje na początku listopada, nie będzie posiadać kampanii dla pojedynczego gracza w wersjach, które przeznaczone są na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Informację tę podali dziś deweloperzy tytułu.

Call of Duty: Black Ops III to jedna z ostatnich dużych multiplatformowych gier, które trafią na wiekowego Xboksa 360 i PlayStation 3 - Call of Duty: Black Ops III bez kampanii na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 - wiadomość - 2015-09-25
Call of Duty: Black Ops III to jedna z ostatnich dużych multiplatformowych gier, które trafią na wiekowego Xboksa 360 i PlayStation 3

Premiera Call of Duty: Black Ops III, którą wyznaczono na 6 listopada tego roku, będzie tradycyjne jednym z najważniejszych branżowych wydarzeń jesieni. Gra zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach PC, a także, o czym wiele osób zapomina, na prawie dziesięcioletnim Xboksie 360 i PlayStation 3. Wersja na platformy poprzedniej generacji to zapewne jeden z ostatnich ukłonów w stronę graczy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na kupno nowych systemów Sony i Microsoftu. Twórcy Black Ops III ogłosili dziś, że ta edycja tytułu będzie pozbawiona kampanii dla pojedynczego gracza.

Według deweloperów, kampania, która przenosi nas ponad 40 lat w przyszłość i pozwala na kooperacje maksymalnie czterech graczy, została od początku zaprojektowana z myślą o możliwościach nowych konsol oraz pecetów. Nie da się więc jej przenieść na znacznie słabsze platformy bez poważnych kompromisów w jakości rozgrywki. Producenci zdecydowali się więc wyciąć ten element, który jak pokazują statystyki, cieszy się małą popularnością wśród najzagorzalszych fanów serii, kupujących jej kolejne odsłony głównie dla trybu multiplayer.

Jeżeli chodzi o rozgrywki wieloosobowe, edycja na Xboksa 360 i PlayStation 3 nie będzie się niczym różnić od pozostałych. Gracze otrzymają wszystkie warianty zabawy, w tym nowy tryb Zombie. Zabraknie jednak narzędzi esportowych oraz sklepu z kamuflażami/kolorami dla broni. Dodatkowo posiadacze Call of Duty: Black Ops III na platformach poprzedniej generacji otrzymają kod pozwalający pobrać bez dodatkowych kosztów Call of Duty: Black Ops (promocja ma być dostępna tylko w wybranych regionach). Activison zdecydowało się też obniżyć sugerowaną cenę tytułu do 49,99 dolarów (ok. 190 zł).

  1. Call of Duty: Black Ops III – kompendium wiedzy
  2. Zapowiedź – Graliśmy w Call of Duty: Black Ops III - najszybszego CoD-a w historii
  3. Call of Duty: Black Ops III – oficjalna strona gry