Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2015, 10:45

Warhammer: The End Times – Vermintide - nowy gameplay i data premiery

Zespół Fatshark wypuścił nowy gameplay z kooperacyjnej gry akcji Warhammer: The End Times – Vermintide i ogłosił, że produkcja trafi do sprzedaży 23 października.

Studio Fatshark Games poinformowało, że kooperacyjna gra akcji Warhammer: End Times - Vermintide trafi do sprzedaży 23 października tego roku. Produkcja ukaże się w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Z okazji ujawnienia daty premiery autorzy wypuścili także nowy zwiastun pokazujący fragmenty rozgrywki.

Warto przy okazji wspomnieć, że autorzy niedawno zaktualizowali stronę Warhammer: End Times - Vermintide w serwisie Steam. Dzięki temu poznaliśmy wymagania sprzętowe wydania pecetowego, choć na razie jedynie minimalne:

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Intel Core2 Quad Q9500 2.83GHz / AMD Phenom II X4 940
  2. Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 11 i z 1 GB pamięci (GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza)
  3. Wolne miejsce na dysku: 20 GB
  4. System operacyjny: Windows 7, Windows 8/8.1, Windows 10
Warhammer: End Times – Vermintide - nowy zwiastun i data premiery - ilustracja #1

Obecnie trwa zamknięta beta gry, ale autorzy mają w planach również otwarte testy. Ruszą one przynajmniej tydzień przed premierą i mają pozwolić studiu Fatshark m.in. na przetestowanie jak serwery poradzą sobie z dużym obciążeniem.

Przypomnijmy, że w Warhammer: The End Times - Vermintide akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszoosobowej, a gra skoncentruje się na kooperacyjnych rozgrywkach dla maksymalnie czterech osób. W przypadku braku partnerów do zabawy kontrolę nad towarzyszami broni przejmie sztuczna inteligencja.

Wszystkie mapy osadzone zostaną na terenie miasta Ubersreik, opanowanego przez człekokształtne szczurze potwory znane jako skaveny. Do wyboru będzie pięciu bohaterów i każdy z nich posiadać ma unikalny ekwipunek i uzbrojenie. Wielokrotne przechodzenie tych samych poziomów uatrakcyjni system losowego spawnowania się wrogów, dzięki czemu za każdym razem będą na nas czekać odmienne wyzwania.

  1. Warhammer: The End Times – Vermintide – oficjalna strona gry