Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2015, 10:44

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Oddworld: Abe's Oddysee za darmo na Steamie; Oddworld: New 'n' Tasty 50% taniej

Oddworld: Abe's Oddysee oferowany jest dziś za darmo na Steamie - produkcję da się dodać na stałe do swojej biblioteki gier bez żadnych opłat. Natomiast Oddworld: Abe's Oddysee New 'n' Tasty można kupić 50% taniej.

Abe kończy w tym roku 18 lat - Oddworld: Abe's Oddysee za darmo na Steamie; Oddworld: New 'n' Tasty 50% taniej - wiadomość - 2015-09-24
Abe kończy w tym roku 18 lat

By uczcić 18. rocznicę marki Oddworld, przygotowano specjalną ofertę na gry z serii. W ramach promocji dnia na Steamie dziś do godziny 19:00 Oddworld: Abe's Oddysee – pierwszą odsłonę cyklu z 1997 roku – da się dodać do swojej biblioteki gier na stałe za darmo. Z kolei Oddworld: Abe's Oddysee – New 'n' Tasty, czyli wypuszczony w tym roku remake „jedynki”, oferowany jest za połowę ceny – 9,99 euro (ok. 42 zł). Pozostałe gry studia Oddworld Inhabitants również można kupić taniej, nawet o 75%. Podobną, choć nie tak atrakcyjną ofertę znajdziemy w sklepie GOG.com. Sprzedawane tam tytuły, w przeciwieństwie do wersji Steam, są jednak pozbawione zabezpieczeń DRM.

Oddworld to lubiana seria zręcznościowych platformówek, której głównym bohaterem jest sympatyczny kosmita o imieniu Abe. Cykl doczekał się dwóch pełnoprawnych odsłon wchodzących w skład tzw. Oddworld Quintology (Abe's Oddysee i Munch's Oddysee) oraz kilku spin-offów (m.in. Abe’s Exoddus i Stranger’s Wrath). W lutym wypuszczony został remake pierwszej części, zatytułowany Oddworld: Abe’s Oddysee – New 'n' Tasty. Gra zawiera nie tylko ulepszoną grafikę, lecz również nowe i przerobione poziomy. Obecnie w przygotowaniu znajduje się odświeżona wersja Oddworld: Abe's Exoddus, a w przyszłości podobny zabieg dotknie jeszcze inne odsłony.

  1. Oficjalna strona gry Oddworld: New N' Tasty