Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2015, 10:32

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain bez dodatków fabularnych

Robert Allen Peeler, odpowiedzialny za kontakty ze społecznością skupioną wokół marki Metal Gear, wyjawił na Twitterze, że Konami nie planuje dodatków fabularnych do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Ponadto ujawnił, że Camp Omega (lokacja z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes) będzie jedną ze stref misji w sieciowym trybie Metal Gear Online.

Do Camp Omega wrócimy w Metal Gear Online. - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain bez dodatków fabularnych - wiadomość - 2015-09-24
Do Camp Omega wrócimy w Metal Gear Online.

Od premiery Metal Gear Solid V: The Phantom Pain minęło już kilka tygodni, więc gracze powoli zaczynają się zastanawiać, co z dodatkami do rzeczonej produkcji. Wiemy, że tytuł na pewno doczeka się DLC ze skórkami postaci, „zbrojami” dla konia i innymi tego typu rzeczami. Co jednak z fabularnym rozszerzeniem? Wydaje się, że - przynajmniej na razie - Konami nie ma w planach stworzenia takiego dodatku, o czym poinformował Robert Allen Peeler, odpowiedzialny za kontakty ze społecznością skupioną wokół marki Metal Gear. Dodatkowo zdradził on, że Camp Omega (lokacja z Metal Gear Solid V: Ground Zeroes) będzie jedną ze stref misji w sieciowym trybie Metal Gear Online, który ma zadebiutować 6 października na konsolach (w styczniu 2016 roku na komputerach PC).

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain bez dodatków fabularnych - ilustracja #2
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji / skradanka
  • Deweloper: Kojima Productions
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360, PC
  • Data premiery: 1 września 2015 roku
  • Inne: 6 października na konsolach (na PC w styczniu 2016 roku) zadebiutuje tryb Metal Gear Online

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zadebiutowało na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC 1 września. Tytuł okazał się jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat i doskonałym pożegnaniem Hideo Kojimy ze swoją serią. Dodatkowo cieszy się sporym zainteresowaniem samych graczy i w ciągu kilku dni został wysłany do sklepów w 3 milionach egzemplarzy.

Nadchodzące Metal Gear Online będzie modułem rozgrywki sieciowej. W zabawie przez Internet uczestniczyć ma 16 graczy (12 w przypadku wersji na past-genowe konsole), którzy będą toczyli bitwy zarówno jako szeregowi żołnierze, jak i gwiazdy serii.