Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2017, 09:25

Warhammer 40,000: Dawn of War III z darmowym weekendem oraz nową zawartością

Studio Relic rozpoczęło darmowy weekend z grą Warhammer 40,000: Dawn of War III. Do niedzieli gracze mogą przetestować wszystkie atrakcje oferowane przez trzecią odsłonę strategicznej serii, wliczając w to mapy i jednostki elitarne wprowadzone w nowej aktualizacji.

Endless War wprowadza nową jednostkę elitarną dla każdej z trzech frakcji. - Warhammer 40,000: Dawn of War III z darmowym weekendem oraz nową zawartością - wiadomość - 2017-10-20
Endless War wprowadza nową jednostkę elitarną dla każdej z trzech frakcji.

Studio Relic wypuściło kolejną aktualizację gry Warhammer 40,000: Dawn of War III, trzeciej odsłony serii RTS-ów osadzonych w popularnym uniwersum firmy Games Workshop. Patch zatytułowany Endless War wprowadza garść dodatkowej zawartości, poczynając od trzech nowych jednostek elitarnych (po jednej dla Orków, Eldarów oraz Kosmicznych Marines) i tyluż nowych map do trybu sieciowego, a na nowych skórkach oraz klasycznej dla RTS-ów opcji niestandardowych rozgrywek kończąc. Poza tymi nowościami wprowadzono zmiany balansujące rozgrywkę, skupione głównie wokół wzmocnienia regularnej piechoty (których zdrowie oraz moc tarczy zwiększono o 30%). Więcej na ten temat dowiecie się z oficjalnego ogłoszenia na Steamie. Niestety, nadal nie wspomniano słowem o dodaniu kolejnych ras, tak więc wielbiciele Chaosu czy Tyranidów mogą czuć się zawiedzeni.

Nie jest to jedyne posunięcie mające zachęcić graczy do dania jeszcze jednej szansy tej dość zapomnianej produkcji. Relic rozpoczęło też kolejny darmowy weekend z grą na Steamie. Do niedzieli do godziny 22:00 gracze mogą za darmo przetestować całą dostępną zawartość, tak dla jednego, jak i dla wielu graczy. Jeśli przekona Was to do pozostania przy Warhammer 40,000: Dawn of War III, do poniedziałku 23 października tytuł zakupicie z rabatem 50% za 19,99 euro (czyli około 85 złotych), co pozwoli wam na kontynuowanie gry i zachowanie postępów z darmowego weekendu. Czy wystarczy to do przyciągnięcia graczy na dłużej, przekonamy się po zakończeniu promocji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej