Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2011, 14:22

autor: Hed

Twórcy serii Mafia oraz Arma pracują nad grą RPG w nowym studiu

Współautorzy serii Mafia oraz ArmA pracują nad produkcją RPG w nowym czeskim studiu – Warhorse. Deweloper został założony przez doświadczonych twórców, którzy wywodzą się z takich firm jak 2K Czech oraz Bohemia Interactive.

Producenci gier Mafia II, Dragon’s Lair oraz ArmA II pracują nad nowym tytułem RPG w swoim studiu o nazwie Warhorse. Firma założona przez byłych pracowników 2K Czech (Illusion Softworks) oraz Bohemia Interactive ma ambicję trafić w gusta graczy, którzy cenią otwarte światy i dobre historie.

Czeski „bojowy koń” powstał z inicjatywy kilku doświadczonych twórców gier. Czołowymi pracownikami nowego studia są Daniel Vávra (współtwórca serii Mafia), Martin Klíma (system RPG Dragon’s Lair), Viktor Bocan (ArmA) oraz Zbynek Trávnivký (animator, Mafia). Panowie otworzyli stronę internetową i wspomnieli na niej o nowym projekcie.

Twórcy serii Mafia oraz Arma pracują nad grą RPG w nowym studiu - ilustracja #1

Pierwszym dziełem dewelopera będzie gra RPG. Założyciele studia są znani z produkcji cechujących się otwartymi światami, wyraźnie zarysowanymi wątkami fabularnymi oraz realistycznym zacięciem.

Nowy projekt będzie na wielu poziomach inny. Twórcy przekonują jednak, że „to gra, która nie zawiedzie fanów otwartych realistycznych światów oraz opowieści na wysokim poziomie”.

Deweloper opublikował też kilka ofert pracy.

Kolejnych wieści na temat tajemniczej produkcji możemy spodziewać się na stronach Warhorse (także w serwisach społecznościowych). Co ciekawe, w dziale poświęconym grom pojawia się postać Jana Žižka, wycięta z obrazu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem. Być może to pewna wskazówka odnośnie tematyki tworzonej gry.

  1. Oficjalna strona studia

Ostatnia aktualizacja: 2011-07-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.