Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios (PC)

Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios PC

Pierwszy oficjalny dodatek do strategicznej gry turowej Sid Meier’s Civilization II. Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios to zestaw złożony z dwudziestu nowych scenariuszy.

To jest dodatek do gry Sid Meier's Civilization II.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | sandbox | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios (PC)

producent: MicroProse

wydawca: MicroProse

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20listopada1996

Pierwszy oficjalny dodatek do Civilization II, popularnej strategii z podziałem na tury, firmowanej nazwiskiem Sida Meiera. Zestaw zawiera dwadzieścia nowych scenariuszy, przygotowanych zarówno przez twórców gry jak i jej fanów oraz premierowe utwory muzyczne.

Wśród scenariuszy zaproponowanych przez programistów MicroProse, dominują potyczki nawiązujące do historycznych konfliktów, np. amerykańskiej wojny secesyjnej, podbojów Aleksandra Wielkiego, wypraw krzyżowych czy I wojny światowej. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu misji fantastycznych, wręcz przeciwnie. Gracze znudzeni klasycznymi podbojami, mogą próbować zatrzymać inwazję istot pozaziemskich, lub odtworzyć godne warunki do życia po nuklearnej zagładzie. Dodatkowo umieszczono na krążku osiem najlepszych scenariuszy, które w 1996 roku zostały stworzone przez fanów, przy użyciu wbudowanych w grę edytorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios

Wymagania wiekowe Sid Meier's Civilization II: Conflicts in Civilization Scenarios

12+

Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy
Na facebookowe Civilization jeszcze trochę poczekamy

wiadomość2 lutego 2010

Spora grupa fanów gier facebookowych, którym przejadło się życie rolnika i mają ochotę zamienić Farmville na coś z większą ikrą z radością przywitała wieści o Civilization Network, czyli nowym wcieleniu legendarnej serii autorstwa Sida Meiera. Teraz dowiedzieliśmy się kiedy wystartuje beta tego projektu.

Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook
Nowe Civilization dla użytkowników serwisu Facebook

wiadomość22 października 2009

Ogromna popularność serwisów społecznościowych pobudza twórców gier do niecodziennych działań. Sid Meier, legendarny projektant gier komputerowych, znany szczególnie z wybitnej serii Civilization, zapowiedział nową odsłonę tej serii przeznaczoną specjalnie dla… Facebooka.

Sid Meier myśli o MMO

wiadomość5 lutego 2008

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane!
Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane!

wiadomość28 czerwca 2007

Sid Meier, twórca kultowego Civilization od dłuższego czasu nie krył się z faktem, że chętnie stworzyłby kolejną edycję swego dzieła, poświęconą tym razem konsolom nowej generacji, a także przenośnym maszynkom do grania. Już wkrótce znany na całym świecie projektant strategii turowych będzie miał okazję, aby spełnić swoje marzenie. Wszystko za sprawą zaanonsowanego dzisiaj przez Firaxis Games prod

Chcesz grać Polakami w kolejnej edycji gry Sid Meier's Civilization? Podpisz petycję!
Chcesz grać Polakami w kolejnej edycji gry Sid Meier's Civilization? Podpisz petycję!

wiadomość17 listopada 2006

Brak Polaków jako grywalnej nacji w kolejnych odsłonach cyklu Sid Meier’s Civilization, nie daje spokoju jego rodzimym sympatykom. Fani skupieni wokół jednej z fanowskich stron internetowych poświęconych legendarnej serii gier, postanowili ten stan rzeczy zmienić, chwytając się sposobu najprostszego z możliwych – petycji.