Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2007, 15:11

autor: Vercetti

Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane!

Sid Meier, twórca kultowego Civilization od dłuższego czasu nie krył się z faktem, że chętnie stworzyłby kolejną edycję swego dzieła, poświęconą tym razem konsolom nowej generacji, a także przenośnym maszynkom do grania. Już wkrótce znany na całym świecie projektant strategii turowych będzie miał okazję, aby spełnić swoje marzenie. Wszystko za sprawą zaanonsowanego dzisiaj przez Firaxis Games prod

Sid Meier, twórca kultowego Civilization od dłuższego czasu nie krył się z faktem, że chętnie stworzyłby kolejną edycję swego dzieła, poświęconą tym razem konsolom nowej generacji, a także przenośnym maszynkom do grania. Już wkrótce znany na całym świecie projektant strategii turowych będzie miał okazję, aby spełnić swoje marzenie. Wszystko za sprawą zaanonsowanego dzisiaj przez Firaxis Games produktu o nazwie Sid Meier's Civilization Revolution.

Sid Meier's Civilization Revolution zapowiedziane! - ilustracja #1

Wspomniana pozycja tworzona jest z myślą o posiadaczach czterech platform: X360, PS3, PSP oraz NDS. Jej główną zaletą będzie połączenie atutów, z jakich słynęły pecetowe odsłony serii, z możliwościami oferowanymi przez sprzęt Microsoftu, Sony czy Nintendo. Tytuł, którego wydaniem zajmie się koncern 2K Games, umożliwi nam pokierowanie losami aż 16 różnych cywilizacji, dowodzonych przez bohaterów znanych z kart historii.

Budowa wirtualnego imperium będzie naszym głównym celem zarówno w kampanii single, jak i w potyczkach sieciowych, zawierających tryby pokroju Head to head czy Free for all. Kontakt z innymi fanami Cywilizacji nawiążemy za pomocą video- i voice-chata, zaś wyniki swoich walk o panowanie nad ziemskim globem ujrzymy w Internecie - w postaci rozmaitych rankingów, prezentujących osiągnięcia najlepszych graczy, oraz rozbudowanego systemu achievementów.

Kolejne szczegóły na temat planowanego na przyszłoroczną wiosnę Sid Meier's Civilization Revolution poznamy zapewne już 12 lipca, podczas specjalnej konferencji, przygotowanej przez 2K Games w związku z tegoroczną imprezą E3 Media & Business Summit.