Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Sid Meier's Civilization III: Play the World (PC)

Sid Meier's Civilization III: Play the World PC

Oficjalny dodatek do trzeciej części kultowej serii strategii turowych od Sida Meiera i jego nowego studia Firaxis Games. Sid Meier's Civilization III: Play the World bazuje na mechanizmach znanych z oryginału.

To jest dodatek do gry Sid Meier's Civilization III.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Sid Meier's Civilization III: Play the World (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2002

Sid Meier's Civilization III: Play the World to oficjalny dodatek do trzeciej części sławnej strategii turowej, przedstawiającej rozwój ziemskiej cywilizacji. Przede wszystkim wprowadza do gry możliwość rozgrywki wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie, w kilku trybach: Elimination, Domination, Regicide, King of the Mountain. Możemy grać z przyjaciółmi wykorzystując trzy rodzaje sytemu rozgrywki, tj. wydając rozkazy naprzemiennie, symultanicznie oraz w trybie turnless mode. Ponadto Play the World wzbogaca pełną wersję gry o osiem nowych cywilizacji, ośmiu nowych władców, każdy o różnych cechach i umiejętnościach (m.in. Genghis Khan Temujin, Hannibal, Queen Isabella, King Brennus), rozbudowany edytor pozwalający graczom tworzyć własne scenariusze w nieograniczonym zakresie czasowym, oraz szereg nowych map i lokacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Gry podobne do Sid Meier's Civilization III: Play the World

Wymagania wiekowe Sid Meier's Civilization III: Play the World

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sid Meier's Civilization III: Play the World

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 4 MB karta grafiki
  • 400 MB HDD
Sid Meier's Civilization III: Play the World - zapowiedź
Sid Meier's Civilization III: Play the World - zapowiedź

Przed premierą 29 października 2002, 11:51

A co poza tym ? Trzeba przyznać, że jest tego trochę. Najważniejsze dziedziny, w których wprowadzono istotne zmiany czy ulepszenia to zasady gry i interfejs; poza tym nowe cywilizacje i budowle. Co więc nowego znajdziemy w opcjach gry ? Otóż możemy aktywność barbarzyńców zlikwidować zupełnie, co pociągnie za sobą usunięcie chatek dzikich plemion. Dalej możemy zaznaczyć okienko przy polu „przyspieszona produkcja”, co dwukrotnie zwiększy możliwości produkcyjne każdego miasta (zwiększeniu ulegnie zarówno produkcja żywności, „tarcz” i pieniądza). Tryb ten dedykowany jest graczom o mniejszej cierpliwości, pragnącym szybciej zakończyć rozgrywkę (szczególnie multiplayer). Oprócz tego znajdujemy kolejne „victory conditions” – oprócz wymienionych wyżej, ma być jeszcze mass regicide (tak jak regicide, ale mamy więcej władców do dyspozycji) i victory point location - tryb liczący punkty za zdobywanie wrogich stolic (wartość każdej z nich ustalona jest wedle zasięgu ich kultury). W głównym menu zaznaczyć można jeszcze opcję, pozwalającą nam na anektowanie miast leżących przy naszej granicy, a o znacznie niższym wskaźniku kultury. Jeżeli chodzi o interfejs, to zapowiedziano następujące zmiany: możliwość przesuwania grup jednostek (ukłon dla graczy wielbiących wojnę), ujednolicenie ekranu dyplomacji i wywiadu (skrót pod klawiszem E), opcja automatycznego bombardowania (zaznaczamy pole na mapie, które od następnej tury jest cały czas bombardowane przez daną jednostkę).