Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Cake Mania 3 (NDS)
OkładkaCake Mania 3 (NDS)

Cake Mania 3 NDS

Zarządzasz cukiernią i obsługujesz klientów z kilku różnych epok historycznych. Posiłki wydajesz przy pomocy ekranu dotykowego i rysika.

Strategiczne | ekonomiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cake Mania 3 Premiera NDS

13października2009

producent: Digital Embryo wydawca: Majesco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cake Mania 3 to już kolejna część przygód cukierniczki Jill Evans, która po raz trzeci będzie musiała zmierzyć się z gromadą wygłodniałych klientów, aby uratować rodzinny interes. Tak jak w przypadku dwóch poprzednich części, za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Digital Embryo we współpracy z Sandlot Games, rolę wydawcy pełni zaś Majesco.

Trzecia odsłona Cake Manii oferuje graczowi aż osiemdziesiąt cztery zupełnie nowe poziomy oraz sześć różnego rodzaju cukierni, których wystrój i klienci dopasowane są do historycznych epok (m.in. okresu jurajskiego, średniowiecznej Anglii, starożytnego Egiptu, czy współczesności). W każdym z okresów zadaniem gracza jest pieczenie pasujących do epoki ciast. Do zacnej klienteli Jill należą teraz takie osobliwości jak średniowieczni magowie, księżniczki, mumie, czy dinozaury. Producent na potrzeby trzeciej części gry stworzył aż trzydzieści zupełnie nowych rodzajów klientów.

Natomiast tak samo, jak w przypadku poprzednich części, po zdobyciu odpowiednich funduszy gracz może wyposażyć kuchnię w pięćdziesiąt dodatkowych sprzętów, wśród których znajdzie piecyki, zamrażarki, mikrofalówki, stoliki, a nawet telewizory. Nowością są lodówki i sprzęt do przyrządzania gorących napojów. Nową rzeczą jest także możliwość zmiany wizerunku głównej bohaterki w trakcie rozgrywki poprzez jej przebranie i dopasowanie w ten sposób do wystroju cukierni i epoki, w której akurat się znajduje.

Trzecia część Cake Manii oferuje trzy nowe mini-gry o nazwach Servo-Rama, Cakey-Makey oraz Match Cakes. Urozmaicają one główny tryb rozgrywki i przedłużają żywotność dzieła Digital Embryo. Rozgrywce towarzyszy znana już kolorowa oprawa graficzna, a poszczególne prace wykonujemy przy pomocy ekranu dotykowego i rysika.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Cake Mania 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.