Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Cooking Mama (NDS)
OkładkaCooking Mama (NDS)

Cooking Mama NDS

Bardzo nietypowa produkcja, dzięki której mamy okazję wcielić się w postać kucharza. Do przyrządzenia jest ponad 70 różnych potraw. Gra w znacznym stopniu wykorzystuje także ekranik dotykowy konsoli.

Logiczne | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cooking Mama Premiera NDS

12września2006

producent: Taito wydawca: Taito

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cooking Mama to jedna z bardziej oryginalnych produkcji, stworzonych wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. Warto jednak dodać, iż tytuł ten doczekał się kontynuacji na Nintendo Wii. W trakcie zabawy wcielamy się w postać kucharza, a naszym zadaniem jest przyrządzanie mniej lub bardziej złożonych posiłków. Za produkcję gry odpowiedzialny jest koncern Taito, doskonale znany dzięki takim seriom jak Bust-a-Move, Ys, czy Bubble Bobble.

Już na samym początku wypadałoby zaznaczyć, iż tytuł ten zadowoli przede wszystkim młodszych graczy. Z myślą o nich przygotowano też wyjątkowo rozbudowany samouczek, dzięki któremu można zapoznać się z podstawowymi czynnościami, a także sterowaniem. Jak można się łatwo domyślić, opisywana produkcja wykorzystuje do tego celu ekran dotykowy przenośnej konsoli. W ten sposób możemy na przykład kroić warzywa, ubijać śmietanę, przygotowywać masę do ciasta, kroić ziemniaki, czy też przenosić widoczne obiekty po ekranie. Do dyspozycji gracza oddano praktycznie całą kuchnię, przy czym sterowanie zostało opracowane w taki sposób żeby wszystko było maksymalnie czytelne.

Na samym gotowaniu zabawa się oczywiście nie kończy. Możemy bowiem przystępować do pojedynczych wyzwań. Są one najczęściej stosunkowo proste i wymagają przyrządzenia określonej potrawy. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż wiele z tych zadań obarczonych jest limitem czasowym. Gracz nie może sobie więc pozwolić na dłuższe przestoje w pracy. Do przyrządzenia jest ponad 70 różnych potraw (m.in. smażony ryż, spagetti, kluski), które przygotowuje się na podstawie gotowych przepisów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby pokusić się o dokonanie pewnych zmian. Zmodyfikowanym własnoręcznie przepisem można się wtedy podzielić z czterema innymi graczami. Oprawa wizualna prezentuje typowy dla tej konsoli poziom. Wszystkie potrawy przyrządza się na dolnym ekraniku konsoli. Górny służy głównie do prezentacji gotowego dania.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cooking Mama

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.