Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2009, 12:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informer, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informerze, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

Call of Duty: Modern Warfare 2

W czerwcowym numerze magazynu Game Informer zawarty zostanie 10-stronicowy artykuł poświęcony drugiej odsłonie Modern Warfare, przez wielu uważanej za najlepszą produkcję z cyklu Call of Duty. Przypominamy, że 24 maja dojdzie do premiery pierwszego oficjalnego zwiastuna produkcji Infinity Ward.

Far Cry 2

Firma Ubisoft opublikowała gigantyczny patch przeznaczony do strzelaniny Far Cry 2 w wersji na konsolę Xbox 360. Pobierzecie go automatycznie w chwili ponownego uruchomienia gry. Pełną listę zmian znajdziecie w tym miejscu.

SEGA

Jeszcze tego lata w ramach Xbox Live Arcade i PlayStation Store opublikowanych zostanie siedem klasycznych produkcji japońskiego koncernu SEGA. Znajdą się wśród nich: Gunstar Heroes (XBLA, PSN), Altered Beast (XBLA), Shinobi (XBLA), Comix Zone (XBLA), Phantasy Star 2 (XBLA), Sonic the Hedgehog 3 (XBLA) oraz Sonic and Knuckles (XBLA). Nie wiemy, czy produkcje mające trafić wyłącznie do oferty XBLA zostaną w przyszłości wydane także w ramach PSN.

Guitar Hero: Metallica

Europejska premiera Guitar Hero: Metallica już 22 maja. Na rynek trafi wówczas nie tylko produkcja Neversoft Entertainment, ale także zestaw składający się z płyty, bezprzewodowej gitary oraz specjalnej nakładki na nią posiadającej nadrukowany, kultowy motyw czaszki. Produkt zostanie udostępniony w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, PlayStation 2 i Wii.

Garry’s Mod

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów sandboksowego Garry’s Mod, korzystającego z dobrodziejstw silnika Source. Otóż, producenci chodzonej bijatyki FPP Zeno Clash, ekipa ACE Team,udostępnili specjalny, darmowy dodatek do tejże modyfikacji. W jej skład weszło 49 modeli postaci, 14 potworów oraz osiem rodzajów broni, pochodzących bezpośrednio z ich najnowszego dzieła.

The Beatles: Rock Band

W trakcie targów E3 opublikowana zostanie częściowa lista utworów, które znajdziemy w niezwykle oczekiwanej kompilacji The Beatles: Rock Band, poinformował Alex Navarro, menedżer ds. komunikacji ze społecznością w firmie Harmonix. Niestety nie odniósł się w żaden konkretny sposób do plotek sugerujących możliwość wykorzystywania przez grę aż trzech mikrofonów.

NCSoft

Firma NCSoft odnotowała w pierwszym kwartale 2009 roku znaczny, 34% wzrost przychodów (107 milionów dolarów). W największym stopniu przyczyniła się do tego koreańska premiera nowego MMO firmy, mianowicie Aion: The Tower of Eternity. Istotne było również utrzymanie odpowiedniego poziomu sprzedaży Lineage oraz Lineage II.

Cooking Mama

Wydawca Majesco poinformował, że cykl Cooking Mama sprzedał się w liczbie czterech milionów egzemplarzy. W skład serii wchodzą: Cooking Mama, Cooking Mama 2: Dinner With Friends na Nintendo DS, a także Cooking Mama: Cook Off oraz Cooking Mama: World Kitchen dla Wii.

Bionic Commando

Firma Capcom poinformowała o podpisaniu porozumienia z popularnym producentem Sumthing Else Music Works, na mocy którego dostarczy on na rynek ścieżkę dźwiękową do gry Bionic Commando. Europejska premiera kontynuacji wielkiego hitu z lat 80. ukaże się na europejskim rynku 22 maja.

Tony Hawk

Tony Hawk ujawnił na swoim Twitterze, że nowa produkcja z cyklu Tony Hawk zostanie zapowiedziana już 15 maja w trakcie programu telewizyjnego Gametrailers TV.

Milionowe słowo w języku angielskim...

...to noob (tłum. szczególnie upierdliwy nowicjusz). A przynajmniej istnieje na to spora szansa. Według brytyjskich tabloidów postanowiła tak organizacja Global Language Monitor. Powodem jest użycie powyższego zwrotu 25 tysięcy razy przez światowe media. 10 czerwca bieżącego roku poznamy oficjalne rozstrzygnięcie. Inne potencjalne możliwości to np. słowo defriend.

The Sims 3

Brytyjskie sklepy zdradziły zawartość kolekcjonerskiej edycji The Sims 3. W jej skład wejdą naklejki, mapa sąsiedztwa, ekskluzywny samochód dla Simów, a także 2GB pendrive w kształcie kryształka unoszącego się nad głową kontrolowanego Sima. Światowa premiera już 2 czerwca.

Theseis

Greckie media donoszą, że produkcja przygodowej gry akcji Theseis została wstrzymana. Informację wydaje się potwierdzać grecki deweloper Track7, odpowiedzialny za deweloping pozycji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Space Invaders Extreme 2

Star Wars: The Old Republic

ArmA 2: Armed Assault 2

Summer Athletics 2009

Valhalla Knights: Eldar Saga

inFamous

Rabbids Go Home

Fight Night Round 4

The King of Fighters XII

Treasure World

The Conduit

G-Force X360

G-Force Wii

Grand Theft Auto: San Andreas

X-Men Origins: Wolverine

Dragon Age: Origins

Duke Nukem Forever

SBK 09: Superbike World Championship

Lost Planet 2

The Sims 3

Torchlight

Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes Wii

Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes PC

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Indiana Jones and the Staff of Kings

Wallace & Gromit's Grand Adventures

Prototype

Battlestations: Pacific

Beyond Good & Evil 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Dragon Age: Początek

Fuel

Stalin vs. Martians

Star Wars The Clone Wars: Republic Heroes

gry