Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDSWii
Okładka Cooking Mama: World Kitchen (Wii)

Cooking Mama: World Kitchen

Cooking Mama 2: Dinner with Friends

Kontynuacja popularnej gry zręcznościowo-logicznej. Ponownie wcielamy się w postać młodej kucharki, zajmując się przyrządzaniem różnorakich potraw. Uczestniczymy także w zabawnych mini-grach.

Zręcznościowe | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Cooking Mama: World Kitchen (Wii)

producent: Office Create

wydawca: 505 Games

data premiery gry:

13lis2007

NDS

18lis2008

Wii

Cooking Mama 2 jest oficjalną kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością (głównie w Japonii i Europie) gry logiczno-zręcznościowej, której pierwsza część początkowo ukazała się na przenośną konsolę Nintendo DS, a z czasem doczekała się też pełnoprawnej konwersji na Wii.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały właściwie niezmienione. Przejmujemy więc kontrolę nad postacią młodej kucharki, zajmując się przyrządzaniem mniej lub bardziej wykwintnych potraw. Przez cały czas nasza praca nadzorowana przez tytułową Cooking Mamę. Może ona w różnoraki sposób nagradzać nasze dotychczasowe osiągnięcia. Opisywany produkt adresowany jest głównie dla młodszych graczy, choć z racji niezbyt skomplikowanych założeń rozgrywki może przypaść do gustu osobom w różnym wieku.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części serii, zajmujemy się wykonywaniem różnorakich czynności, służących przygotowaniu wybranej przez siebie potrawy. Może to być między innymi krojenie pieczywa, ugniatanie ciasta, czy ubijanie piany. Na każdej z docelowych konsol proces ten prezentuje się nieco inaczej.

W opisywanej kontynuacji możemy wybierać pomiędzy kilkudziesięcioma różnymi przepisami. Lista ta składa się zarówno z mniej złożonych pozycji, dotyczących przygotowywania lodów czy pączków, jak i potraw wymagającej idealnego dopracowania wszystkich czynności. Możemy zajmować się między innymi przyrządzaniem ryb czy różnych odmian pizzy. Za każdym razem ścigamy się z upływającym czasem, próbując jak najszybciej doprowadzić cały proces do pomyślnego finału.

Cooking Mama 2 do zaoferowania ma dwa razy więcej zabawnych minigier od pierwszej części tej serii. Są one przeważnie bardzo krótkie i nie wymagają szczególnego przygotowania. W grze zawarto także pełnoprawny multiplayer, opierający się na wzajemnej rywalizacji o jak najkrótszy czas przyrządzenia wybranej potrawy. Oprawa wizualna nie doczekała się żadnych rewolucyjnych usprawnień. Na ekranie widzimy więc zabawnie wykonane postaci oraz bardzo czytelne instrukcje, dzięki którym wykonywanie kolejnych akcji staje się banalnie proste.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Cooking Mama: World Kitchen

Klasyfikacja PEGI Cooking Mama: World Kitchen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Cooking Mama i inne gry z popularnej serii z kilkunastomilionową sprzedażą

wiadomość9 czerwca 2011

Firma Majesco na swojej hali wystawowej na targach E3 zaprezentowała graficzną linię czasu serii zapoczątkowanej przez wydane w 2006 roku Cooking Mama. Przy okazji poznaliśmy świetne wyniki sprzedaży całego cyklu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (12 maja 2009)

wiadomość12 maja 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Modern Warfare 2 w Game Informer, wielka aktualizacja Far Cry 2, The Beatles: Rock Band na E3, cztery miliony Cooking Mama, nowa gra z cyklu Tony Hawk już 15 maja i inne. Zapraszamy do lektury.

Znakomita sprzedaż gier z serii Cooking Mama w Stanach Zjednoczonych

wiadomość31 stycznia 2008

Opracowany przez studio Office Create cykl Cooking Mama cieszy się bardzo dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych. Firma Majesco Entertainment Company twierdzi, że kolejne produkty z tej serii sprzedały się za Oceanem w nakładzie przekraczającym 1.600.000 sztuk.

Poznaliśmy europejską datę premiery gry Cooking Mama 2
Poznaliśmy europejską datę premiery gry Cooking Mama 2

wiadomość14 grudnia 2007

Użytkownicy DS-ów w Stanach Zjednoczonych mogą cieszyć się najnowszą częścią Cooking Mama już od listopada - Europa na swój odpowiednik cały czas czeka. Firma 505 Games ogłosiła wreszcie finalną datę premiery wersji PAL.

Cooking Mama 2 na początku przyszłego roku w Europie

wiadomość10 sierpnia 2007

Miłośnicy wirtualnego gotowania w stworzonej przez japońskiego dewelopera Office Create grze Cooking Mama z pewnością ucieszą się na wiadomość o tym, że kontynuacja wspomnianej produkcji trafi do Europy na początku przyszłego roku. Wydawcą zostanie 505 Games, a tytuł ukaże się na NDS oraz Wii.

NDS
Wii