Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Theseis (PC)
OkładkaTheseis (PC)

Theseis PC

Theseis to tytuł zaliczany do gatunku gier przygodowych. Jego twórcami są Grecy ze studia Track7, nic więc dziwnego, że podczas rozgrywki mamy do czynienia z mnóstwem nawiązań do greckiej mitologii, a szczególnie do tych mniej znanych historii.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Theseis Premiera PC

anulowana

producent: Track7 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Theseis to tytuł zaliczany do gatunku gier przygodowych. Jego twórcami są Grecy ze studia Track7, nic więc dziwnego, że podczas rozgrywki mamy do czynienia z mnóstwem nawiązań do greckiej mitologii, a szczególnie do tych mniej znanych historii.

Gracze wcielają się w postaci dwójki dziennikarzy – Pheve i Andronicosa – zajmujących się zjawiskami paranormalnymi. Ich działania nie zaowocowały jak dotąd ściągnięciem rzeszy czytelników, nic więc dziwnego, że para bohaterów decyduje się na niecodzienne zadanie - majętny handlarz antykami zleca im misję odszukania bardzo cennej statuetki, ukrytej gdzieś w olbrzymim kompleksie jaskiń, głęboko pod Atenami. Szybko jednak okazuje się, że nie wszystkie fakty zostały ujawnione. Tuż po zejściu pod ziemię Andronicos i Pheve znajdują ślady świadczące, że najwyraźniej nie tylko oni idą tropem tajemniczego przedmiotu...

To z pozoru niewinne zadanie doprowadzi naszych bohaterów do odkrycia zakonspirowanej organizacji, liczącej ni mniej ni więcej jak dwa tysiące lat. Szybko zmieniająca się fabuła zmusza nas do odwiedzenia zróżnicowanych lokacji, między innymi jaskiń, ulic współczesnych Aten, a także podziemnego królestwa zmarłych – Hadesu. W trakcie rozgrywki spotykamy mnóstwo barwnych postaci, począwszy od innych poszukiwaczy, a skończywszy na mitologicznych bohaterach.

Poczynania Pheve i Andronicosa obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Do poruszania używamy przycisków klawiatury, a myszką zmieniamy widoki kamery. Myszy używamy również do wszelkich czynności w rodzaju oglądania, podnoszenia i używania przedmiotów. Niejednokrotnie zmuszeni jesteśmy do biegania, skakania czy wspinania się, nie jest to jednak tak trudne, jak w grach zręcznościowych. Nie brakuje również integralnej części przygodówek, czyli elementów logicznych. Twórcy gry przygotowali kilka elementów zmuszających nas do uruchomienia większej ilości szarych komórek.

Warto wspomnieć, że działania dwójki dziennikarzy i wszelkie podejmowane przez nich decyzje mają znaczenie dla dalszych losów rozgrywki. Autorzy opracowali bowiem kilka alternatywnych zakończeń, zależnych od zachowania bohaterów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.4 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Theseis: 12+