Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2008, 11:20

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 kwietnia 2008)

Rozpoczęto zamknięte beta-testy Hello Kitty Online, Battle of the Bugs debiutuje na światowym rynku, pierwszy pełny album do Rock Band już dostępny, Eidos/SCi potwierdza plany sprzedaży części swoich udziałów, już wkrótce publikacja pierwszej łatki do pecetowego Assassin’s Creed – zapraszamy Was do świeżych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Rozpoczęto zamknięte beta-testy Hello Kitty Online, Battle of the Bugs debiutuje na światowym rynku, pierwszy pełny album do Rock Band już dostępny, Eidos/SCi potwierdza plany sprzedaży części swoich udziałów, już wkrótce publikacja pierwszej łatki do pecetowego Assassin’s Creed – zapraszamy Was do świeżych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Dead Space

Firmy Electronic Arts oraz Starz Media opublikowały na łamach światowego internetu zwiastun animowanego filmu, stanowiący prequel do wydarzeń, które 21 października zostaną nam opowiedziane za sprawą historii przedstawionej w survival horrorze Dead Space. Obraz będzie łącznikiem pomiędzy komiksem wprowadzającym nas w świat gry, a nią samą. Premiera filmu nastąpi w okolicach debiutu gry.

Konami

Japoński koncern Konami Digital Entertainment poinformował, że do sklepów w Stanach Zjednoczonych zawitała arcade’owa strzelanina o tytule Target: Terror. Do europejskiej premiery konwersji (pierwotnie T:T ukazał się na automatach) dojdzie w późniejszym czasie.

Hello Kitty Online

Jeszcze dzisiaj powinny się rozpocząć zamknięte beta-testy MMOcRPG Hello Kitty Online. Weźmie w nich 200 starannie wyselekcjonowanych osób. Produkcja firmy Sanrio Digital powinna zainteresować szczególnie wszystkich miłośników (a dokładniej – miłośniczki) marki Hello Kitty. W grze wcielimy się bowiem w przedstawicieli rasy kotów i postaramy się wygrać walkę ze złem. Całość nadzorować będzie słynna bohaterka filmów animowanych, a zarazem ozdoba wielu gadżetów, tytułowa Hello Kitty. Premiera gry nastąpi w drugiej połowie bieżącego roku.

Theseis

15 maja dojdzie do premiery krótkiego zwiastuna, mającego na celu zaprezentowanie nam przygodówki o tytule Theseis. W produkcji greckiego studia Track7 Games gracze wcielą się w dwóch dziennikarzy, a zarazem badaczy zjawisk paranormalnych – Andronicosa i Pheve’a. Wspólnie odwiedzą oni dzisiejsze Ateny, a ich zadaniem będzie zbadanie dziwnego zgłoszenia nadesłanego przez anonimową osobę.

Battle of the Bands

Battle of the Bands – najnowsza propozycja koncernu THQ, wzorowana m.in. cyklu Guitar Hero – trafiło do sprzedaży na obszarze Stanów Zjednoczonych. Produkcja, będąca pozycją muzyczno-rytmiczną, umożliwia nam wcielenie się w członków fikcyjnej kapeli biorącej udział w wielkiej bitwie zespołów muzycznych. Odbywa się to poprzez „odgrywanie” utworów takich wykonawców, jak The Gorillaz, Tenacious D, The Commodores, czy Cypress Hill. Battle of the Bands zostało wydane wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

Assassin’s Creed: Director’s Cut Edition

Francuski koncern UbiSoft zapowiedział pierwszą łatkę do ciepło przyjętej, pecetowej edycji Assassin’s Creed. Zostanie ona wydana już niebawem i wprowadzi kilka istotnych poprawek, w tym usunięcie wsparcia dla bibliotek DirectX 10.1, których pierwotna implementacja nie przebiegła w odpowiedni sposób.

From the Abbys

W czwartym kwartale bieżącego roku amerykańscy posiadacze konsoli Nintendo DS otrzymają możliwość przetestowania interesująco zapowiadającej się jRPG noszącego tytuł From the Abbys. Produkcja firm Aksys Games oraz Sonic Powered zaoferuje im dynamicznie generowane dungeony, opcję tworzenia bohatera oraz tryb wieloosobowy dla dwóch osób.

Rock Band

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutował pierwszy pełny album przeznaczony dla Rock Banda. Jest nim zapowiadany od kilku dni Screaming for Vengeance zespołu Judas Priest. Album można nabyć po uiszczeniu opłaty w wysokości 1200 punktów.

Eidos/SCi

SCi Entertainment Group potwierdziła informacje, które od jakiegoś czasu sugerowały możliwość przejęcia części udziałów w firmie przez zewnętrznego inwestora. Szefostwo SCi nie podało jednak nazwy zainteresowanej korporacji.

Sony Computer Entertainment

Z informacji opublikowanych na łamach Los Angeles Times wynika, że SCE już niedługo wystartuje z własnym serwisem filmowym dostępnym z poziomu PlayStation Network, będącym odpowiedzią na Xbox Live Video Marketplace Microsoftu. Miałoby do tego dojść na początku lata.

Drakensang: The Dark Eye

W sieci zadebiutowała przebudowana strona internetowa gry Drakensang: The Dark Eye, powstającej w oparciu o najpopularniejszą, niemiecką papierową produkcję RPG.

Wii Fit

W związku z piątkową premierą Wii Fit w Europie, firma Nintendo opublikowała w sieci nową wersję oficjalnego serwisu poświęconego owemu programowi. Znajdziecie go pod tym adresem.

Call of Duty 4: Modern Warfare

Premiera dodatku Variety Map Pack do Call of Duty 4: Modern Warfare w wersji dla konsoli PlayStation 3 odbędzie się już jutro. Wszyscy zainteresowani będą mogli dokonać zakupu za pośrednictwem serwisu PlayStation Store.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

THEY

Drone Tactics

Lost Cities

Midnight Club: Los Angeles

Race Driver: GRID

Nieśmiertelny

Cities XL

Unreal Tournament III

Project Origin

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

STALKER: Clear Sky - DirectX 10

Iron Man - Z dziennika developera #3

Speed Racer

Wakfu

Dead Space - zapowiedź komiksu #1

Link's Crossbow Training

Race Driver: GRID - eBay Motors

gry