Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2008, 10:40

autor: Bartek "Virion" Sarna

Dżdżownica Jim powraca!

Wszyscy miłośnicy robala ziemnego Jima mogą się cieszyć. Interplay zapowiedział wskrzeszenie serii.

Wszyscy miłośnicy robala ziemnego Jima mogą się cieszyć. Interplay zapowiedział wydanie kolejnej odsłony serii.

Wskrzeszenie Dżdżownicy Jima jest pokłosiem polityki firmy, która chce wrócić na rynek tworząc sequele starych hitów. W każdym razie nowa odsłona przygód niesamowitego robaka jest tworzona pod roboczym tytułem Earthworm Jim 4.

Do pracy przy tytule pozyskano już Douga TenNapela, twórcę postaci Dżdżownicy Jima oraz serialu o tytule Earthworm Jim (wyświetlanego w programie Kids WB! w latach 1995-6), który objął funkcję konsultanta kreatywnego przy produkcji. Na razie nie zdradzono ani daty wydania gry, ani platformy na jakie zostanie ona wypuszczona.

Dżdżownica Jim powraca! - ilustracja #1

Wydaje się jednak, że Interplay podchodzi do sprawy sequela znanej zręcznościówki dosyć poważnie. Zwłaszcza, że jednocześnie TenNapel w celu odświeżenia marki i postaci Jima Dżdżownicy rozpoczął pracę nad kreskówką i filmem, w których będzie on głównym bohaterem. Pytanie tylko czy finansowo i organizacyjnie legendarny wydawca jest w stanie podołać wyzwaniu, żeby zadowolić miłośników serii, a także pozyskać nowych? Dowiemy się już z całą pewnością niebawem. Jedno jest pewne Interplay wraca do gry, o czym przekonał nas wczoraj zapowiadając wydanie swoich starych tytułów w ramach usługi Virtual Console.