Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 kwietnia 2008

Producenci konsol przygotowują się na premierę GTA IV

Jiker, 23 kwietnia 2008, 18:40

Która z gier miałaby wpłynąć na poprawę sprzedaży konsol nowej generacji, jeśli nie Grand Theft Auto IV? Z podobnego założenia wychodzą firmy Microsoft oraz Sony. Ta pierwsza zachęcać nas będzie dodatkową zawartością, dostępną wyłącznie na 360-ce, natomiast druga specjalnym zestawem PlayStation 3+GTA IV, dostępnym w całkiem przystępnej cenie. Dzisiaj poznaliśmy szczegóły na jego temat.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (6 - 12 kwietnia 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (6 - 12 kwietnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 18:15

Przed Wami najnowszy ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 6 do 12 kwietnia. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Nadchodzi nowa elektroniczna edycja Monopoly

aRusher, 23 kwietnia 2008, 17:15

W lutym informowaliśmy Was o możliwości głosowania na polskie miasto, które ma się znaleźć w najnowszej edycji bardzo popularnej gry planszowej – Monopoly Here & Now: World Edition. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że bazująca na tej nadchodzącej pozycji produkcja elektroniczno-rozrywkowa trafi jesienią tego roku na Xboxa 360, Wii, PlayStation 2, telefony komórkowe i serwis PoGo.com.

BBFC klasyfikuje Viva Pinata na Nintendo DS
BBFC klasyfikuje Viva Pinata na Nintendo DS

Virion, 23 kwietnia 2008, 14:34

Viva Pinata: Pocket Paradise została oceniona przez BBFC (The British Board of Film Classification) organizację zajmującą się m.in. klasyfikacją gier wideo. Czy to oznacza, że zostanie ona wydana już niebawem?

Namco Bandai przygotowuje remake kultowego Splatterhouse
Namco Bandai przygotowuje remake kultowego Splatterhouse

Jiker, 23 kwietnia 2008, 14:31

Z informacji zamieszczonych na okładce czerwcowego numeru amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly wynika, że już wkrótce otrzymamy możliwość przetestowania remake’u pierwszej odsłony cyklu Splatterhouse. Next-genowe przygody Ricka Taylora wyprodukuje deweloper oryginału, czyli japońska firma Namco Bandai.

Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game
Powstaje karcianka Call of Duty: Real-Time Card Game

vampire, 23 kwietnia 2008, 14:02

Znana amatorom karcianek firma Upper Deck (stworzyła między innymi World of Warcraft TGC) zapowiedziała wydanie Call of Duty: Real-Time Card Game tworzonej we współpracy z Activision (wydawcą gier z serii Call of Duty). Cechą charakterystyczną tego produktu ma być to, że gracze wykonują ruchy symultanicznie nie zaś w naprzemiennych turach.

Już wkrótce premiera drugiego dodatku do Galactic Civilizations II

Jiker, 23 kwietnia 2008, 13:08

Druga odsłona cyklu Galactic Civilizations okazała się być bardzo dobrze przyjętą przez graczy na całym świecie. Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, że w ciągu dwóch lat od światowej premiery zdecydowało się ją nabyć 300 tysięcy osób. Wynik ten może zostać już niedługo dosyć znacznie poprawiony. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery rozszerzenia Twilight of the Arnor.

Codemasters i eBay Motors współpracują przy Race Driver: Grid
Codemasters i eBay Motors współpracują przy Race Driver: Grid

Virion, 23 kwietnia 2008, 12:50

Jak poinformowała Codemasters, podpisała ona właśnie umowę z serwisem eBay, na mocy której firmy zobowiązały się do współpracy w ramach gry samochodowej – Race Driver: Grid

Produkcja Harkera wstrzymana
Produkcja Harkera wstrzymana

vampire, 23 kwietnia 2008, 12:09

Złe wieści dla wszystkich, którzy szykowali się do polowania na wampiry. Firma Foundation 9 poinformowała, że prace nad Harkerem zostały wstrzymane. Członkowie zespołu The Collective (znany z takich tytułów jak The Da Vinci Code czy Star Wars Episode III: Revenge of The Sith), który w roku 2005 połączył się z Shiny w Double Helix zostali oddelegowani do prac na nad Silent Hill V.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (23 kwietnia 2008)

Jiker, 23 kwietnia 2008, 11:20

Rozpoczęto zamknięte beta-testy Hello Kitty Online, Battle of the Bugs debiutuje na światowym rynku, pierwszy pełny album do Rock Band już dostępny, Eidos/SCi potwierdza plany sprzedaży części swoich udziałów, już wkrótce publikacja pierwszej łatki do pecetowego Assassin’s Creed – zapraszamy Was do świeżych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Dżdżownica Jim powraca!
Dżdżownica Jim powraca!

Virion, 23 kwietnia 2008, 10:40

Wszyscy miłośnicy robala ziemnego Jima mogą się cieszyć. Interplay zapowiedział wskrzeszenie serii.

QuakeCon 2008 zapowiedziany

vampire, 23 kwietnia 2008, 10:32

QuakeCon to najważniejsza impreza dla wszystkich fanów gier id Software. Promowane są na niej tytuły tego studia oraz produkty firm z nim współpracujących. Odbywa się ona co roku począwszy od 1996, czyli od premiery pierwszego Wstrząsu. Targom zawsze towarzyszy ogromne Lan Party, którego uczestnicy przynoszą swój własny sprzęt i rywalizują ze sobą w turniejach o cenne nagrody.

W maju obejrzymy pierwszy zwiastun zawierający fragmenty rozgrywki z Gears of War 2

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:51

Epic Games powoli przygotowuje już grunt pod listopadową premierę Gears of War 2. Przy okazji ostatnich publikacji w magazynach papierowych poznaliśmy nieco szczegółów dotyczących fabuły i rozgrywki, pora więc pójść krok dalej i zaprezentować pełnoprawny zwiastun.

Seria Call of Duty wciąż w rozkroku

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:31

Wczoraj serwis Next-Gen.biz informował, jakoby seria Call of Duty po premierze kolejnej, piątej części, miała trafić w całości w ręce Infinity Ward. Zabranie odpowiedniego stanowiska przez koncern Activision trwało co prawda dłuższą chwilę, ale kiedy już się ukazało, wydaje się być jednoznaczne.

Age of Conan wszedł w fazę gold
Age of Conan wszedł w fazę gold

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:23

Zaledwie wczoraj informowaliśmy Was o wymaganiach sprzętowych, jakie należy spełnić, aby w miarę bez stresu móc zagrać w Age of Conan: Hyborian Adventures, a tymczasem dzisiaj norweski Funcom, wspólnie z koncernem wydawniczym Eidos podają do publicznej wiadomości, że gra weszła właśnie w fazę gold.

Electronic Arts zapowiada nowego Harry'ego Pottera
Electronic Arts zapowiada nowego Harry'ego Pottera

Przemysław Zamęcki, 23 kwietnia 2008, 07:13

Choć pani Rowling ponoć definitywnie rozstała się w siódmym tomie przygód Harry’ego Pottera z młodym czarodziejem, nie znaczy to, że inne produkty z nim związane nagle przestaną się ukazywać. Tym bardziej, że wciąż do kompletu brakuje dwóch filmów i oczywiście co najmniej tylu gier. W związku z tym faktem, koncern Electronic Arts właśnie oficjalnie zapowiedział „egranizację” szóstego tomu cyklu, zatytułowanego Harry Potter i Książę Półkrwi.